Ostrava shání nové trolejbusy a autobusy za půl miliardy

Trolejbus 26Tr pro Ostravu. Autor: Škoda EleTrolejbus 26Tr pro Ostravu. Autor: Škoda Ele

Dopravní podnik Ostrava vypsal dvě velké zakázky na nové kloubové autobusy a dvanáctimetrové trolejbusy. Jejich celková hodnota dosahuje půl miliardy

Dopravní podnik Ostrava vypsal dvě velké zakázky na nové kloubové autobusy a dvanáctimetrové trolejbusy. Jejich celková hodnota dosahuje půl miliardy korun.

Zakázky zveřejnil DPO na profilu zadavatele. Výrazně větší je zakázka na autobusy, u kterých poptává celkem 37 kloubových autobusů o délce 18 metrů. její odhadovaná cena je 330 milionů korun. Mají mít pohon na stlačený zemní plyn CNG. „Tato vozidla by měla v následujících letech nahradit opotřebované naftové 18m busy typu Karosa a Solaris. Nasazování nových busů bude odpovídat současné výpravě uvedených vyřazovaných autobusů,” uvedl ředitel technického úseku DPO Martin Chovanec. Podle zadávací dokumentace má jít o autobusy o délce 17,5 – 19 metrů.

DPO vypsal současně i soutěž na dodávku dvanácti parciálních trolejbusů, které umožní jízdu mimo trolejové vedení. Odhadovaná hodnota zakázky je 168 milionů korun, mají zvládnout jízdu 12 kilometrů mimo trolejové vedení.

„Máme připraveno postupné zavádění trolejbusů v síti DP0 I jejich umístění na trasy i s úpravou linkového vedení. Vzhledem k tomu, že proces schválení linkového vedení pro parciální trolejbusy bude ukončen až následně po ukončení procesu výběrového řízení, nemůžeme v této chvíli sdělovat další podrobnosti,” dodal Chovanec. Zakázka na trolejbusy je rámcová, nezavazuje k odběru všech vozidel.

Tagy dopravní podnik ostrava
19 komentářů