Ostrava shání nové kloubové trolejbusy, vypsala soutěž až na 6 vozidel

Trolejbus Solaris Trollino 18 AC. Foto: DPOTrolejbus Solaris Trollino 18 AC. Foto: DPO

DPO se ve smlouvě zaváže k odběru čtyř vozidel.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) plánuje rozšířit svůj vozidlový park o až šest nových dvoučlánkových trolejbusů. Odhadovaná hodnota zakázky je 90 milionů korun bez DPH.

Podle dokumentace na profilu zadavatele vypsání soutěže předcházely předběžné tržní konzultace, ve kterých dopravce oslovil sedm výrobců (některé kapitálově propojené). DPO očekává, že nákup kloubových trolejbusů zaplatí z velké části evropská dotace.

Podle podmínek soutěže bude mít cena 85% váhu v hodnocení, další procenta budou patřit vybraným technickým ukazatelům a servisním podmínkám. Podmínkou je vybavení vozů poloautomatickými sběrači.

DPO v zadávací dokumentaci požaduje vybavení trolejbusů konektory USB-C pro dobíjení drobné elektroniky. Podmínkou je také vybavení technologií na automatické počítání cestujících. Nízkopodlažní klimatizované trolejbusy mají mít minimální celkovou obsaditelnost 120 osob.

Podle zveřejněného návrhu smlouvy může být dodávka šesti trolejbusů rozdělena na tři části, první mají být dodány do sedmnácti měsíců od podpisu. Závazně DPO objedná čtyři trolejbusy, na další dva je opce. Nové vozy by měly nahradit trolejbusy Solaris Trollino 15AC a 18AC, které byly dodány v rozmezí let 2003 a 2010.

Dopravní podnik Ostrava tento týden ve čtvrtek převezme šest nových krátkých trolejbusů Škoda 36 Tr. Jde o parciální trolejbusy s českou výzbrojí a tureckou karoserií od společnosti Temsa, která je tureckou sestrou plzeňské Škody ve skupině PPF. Předání bude doprovázet malá slavnost, neboť jeden z trolejbusů bude patnáctitisícím vyrobeným trolejbusem značky Škoda.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO
17 komentářů