Doprava ve městě Tramvaje Trolejbusy

Ostrava omezí provoz tramvajových linek po 16. hodině

Tramvaj Stadler Tango NF2. Foto: Jan Sůra
Tramvaj Stadler Tango NF2. Foto: Jan Sůra
Počty cestujících v MHD klesly podle DPO až o 60 %.

Další dopravce zareaguje od příštího týdne na pokles počtu cestujících. Dopravní podnik Ostrava (DPO) kvůli tomu od 8. 3. zavádí omezený jízdní řád na celkem pěti linkách. Platit bude po 16. hodině až do odvolání.

Změny se dotknou konkrétně vybraných spojů na tramvajových linkách č. 6, 7, 8, 10 a trolejbusové lince 103. „Dopady lockdownu se naopak neprojevily v přepravní špičce, a proto tam DPO změny neplánuje,“ uvedla mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Podle DPO došlo k poklesu vytíženosti na některých spojích o 30–60 %. „Nechceme jezdit zbytečně, s našimi zdroji nakládáme efektivně a rozumně. Omezeními určitě nedojde k nežádoucímu zahuštění obsazenosti spojů. Díky našim spolehlivým měřicím systémům jsme schopni okamžitě vyhodnotit a reagovat na aktuální trendy v přepravní poptávce. Rozhodně budeme i nadále pokračovat v pravidelných měřeních, a jakmile zaznamenáme změnu, okamžitě a pružně na poptávku našich cestujících opět zareagujeme,“ dodal generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

 

49 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

15:35 je po 16 hodině?

kopric

Cau to je horš podobné jak vychcanost vs Zlíně kdy manažeři zavedli letní provoz na celý rok .Propustily půlku lidí jízdné lidem nechali tak .A Těd válí lži že mají ztráty až 20 mil .Jejich chyba nechal bych je zavřít za podporu epidemie a o hospodaření se baví ani nebudu.Jsou to darebáci.!!!!Co jezdí já v jeapu.!!!!

Zdeněk

Heh, oni už fakt neví, jak lidi přinutit jezdit autem 🙂
Na sedumnastku se na svinově už tak čekalo 20 minut i ve všední den k večeru, protože když člověk přijel pendolinem, tak mu před nosem zrovna ujela a další za 20 minut i před covidem. Tak to ještě krouhněte, aby se nedalo jet ani 7 a mhd pápá. Kdo chce kam, pomozme mu tam a zase nezapomeňte na nový rok potichu zdražovat 😉

Novotny

At to omezi uplne a jezdi jen klicove linky po te 16te hodine do odvolani. Aspon se usetri za provoz. Finance se stejne moc neusetri a lidi se budou mackat o to vice.

Kevis

Pak ještě existovalo vážení, které jsme na autobuse neměli,u nás to byly čidla nad dveřmi. Ovšem ani ten nedokázal měřit dobře, jelikož stačí hodně obézní a už ho bude počítat jako 2 štíhlé a 2 menší děti jako jednoho. Nejpřesnější měření bylo prostě zaplatit studenty, kteří se buď vozili na lince a počítali,nebo byli na některých zastávkách. Ovšem zase záleželo,jak poctivě to psali.

Leinad

A je to problém? Tlusťoch obsadí dvě sedačky, děti občas sedí tři na dvousedačce 😀

Permonik

Počet by možna nesouhlasil, ale zase hmotnost vstupní se rovna skoro hmotnost vystupní.

Oldřich

Můžete mi poslat jízdní řád dubna

Ondřej

To už snad ani neexistuje ne? V tištěné podobě.

Permonik

Ani v elektro.

Kevis

Jak jsem dělal v DPO, měl jsem štěstí mít v autobuse namontovaný „spolehlivý“ měřící systém na sčítání cestujících,kolik jich nastoupilo a vystoupilo. Když jsem přijel na konečnou s úplně prázdným autobusem,ukazoval mi, že mám ve vozidle ještě 7 cestujících. Ne a ne je tam však najít. No,jetli je nyní ještě tak spolehlivý po několika letech, to se pak nedivím. 😀

Marian Kechlibar

Teď si představte, že by tam byli třeba mínus tři cestující…

Kevis

Mínusy to nepočítalo. Ale systém dokázal počítat jen když do autobusu nastupovali či vystupovali po jednom. Když najednou do dveří vlezli 2 a více cestujících, už to nezvládal. Byla to pro něj prostě vyšší matematika.

Kevis

Ještě musím dodat, že pak na to přijeli odborníci, snažili se ty čidla seřídit, což se stejně nepovedlo. Tak po čase nám to vypli na displeji, aby jsme nemohli vidět ty nesmysly,co nám to ukazovalo. Tudíž jsme už pak nemohli říkat, že jsou to zbytečně vyhozené peníze, jelikož už jsme neměli přehled,zda to dobře funguje.
Ovšem i tak jsme byli nespokojení, jelikož nám kvůli tomu co chvíli brali autobus na měření na jiné linky a my museli jezdit s jinými vraky,teda autobusy

Dopravak

Ano, shlukování lidi v epidemii a dodržování rozestupů docílíme ubranim spojů. Děkujeme Danieli, jsi borec a top manažer!

jan

Měly se dávno zrušit modré zony. Nemocnice praskaji ve švech v jiných krajích. Nedělá se nic jiného než kovid. Ani rakovina. Spousta lidí a služeb trčí v lockdownu služeb.
A regionální politici upřednosťňují svou kasičku.. A vylidňování center. To že jim díky ekonomické katastrofě klesnou příjmy z daní jim jaksi asi nedochází..

Zdrasa

No konečně alespoň někde uvažují logicky. Když výrazně klesnou počty cestujících, nedává smysl zajišťovat stejnou kapacitu a vyhazovat peníze do vzduchu. Oni pak budou chybět jinde.
To třeba takový Ústecký kraj rád vypravuje poloprázdné busy a vlaky v době, kdy poptávka není, aby pak mohl škrtat velké objemy dopravy na dobu, kdy by situace už měla být lepší včetně poptávky…

Pravdepodobnost

Podobne se na podzim omezily a kratily vlaky. A kdyz to po par tydnech prestalo lidi bavit tak jezdily narvany. Vratit to neslo protoze oficialne byl furt zakaz vychazeni a nic se nezmenilo. Jenom lidi se jim nato vypr*li a vratili se do vlaku. Nejpozdej na konci mesice se stane totez i letos bez ohledu na to jestli to zrusi nebo nechaji v platnosti.

Bram

Holt je třeba koncentraci cestujících osekáním jízdních řádů ve vozidlech hromadné dopravy zvýšit, aby se s ní cestující báli cestovat a jejich koncentrace se zase snížila. Děj se bude samozřejmě opakovat. Jestli mělo něco z epidemiologických důvodů zůstat téměř nedotčeno, tak je rozsah hromadné dopravy. A nad redukcemi se zamyslet a provést je až potom, co se situace vrátí do normálu. Díky covidu prováděné redukce se měly týkat spojů, které rozváží po půlnoci opilce domů a omezení počtu spojů po deváté večerní.

Petr

Tak tohle v Praze asi nehrozí, když teď lidem zakázali opouštět město. Před chvílí jsem jel z Veleslavína slušně obsazeným áčkem, v centru už bylo vysloveně narvané. Z Flory pak na Ohradu tramvají, kde jsem musel stát ve dveřích. Do minulého víkendu měl člověk v MHD mimo špičky, a obzvlášť o víkendech, leckdy vagon pro sebe. Že bych musel stát, to se mi nestalo asi od Adventu.

švestka

No co místo do přírody jezdí lidé sem a tam narvaným metrem a o to jistě Burešovi a vepři Hamimu šlo.

MHD

Na druhou stranu, ne všechno je teď plné. Šel jsem se projít v pátek v odpolední špičce okolo trati v Klánovicích. Ty Dvojelefanty, co vyjížděly z Prahy vozily jen vzduch. Opravdu nemusely být dvojité.

Petr

Logicky, ven z Prahy nikdo nemůže, tak všichni jezdí v MHD, zatímco příměstské spoje budou jezdit prázdné.

Tomas

Kdo chce tak ven z Prahy jede, ty svině nehlídají vsude

ČD4ever

Jestli jste šel podél trati směrem na Úvaly, dostal jste se do okresu Praha východ. Měl jste potvrzení nebo propustku?

Štěpán

To, že šel někdo podél trati neznamená, že Prahu opustil. Většina Klánovického lesa je na území Prahy, hranice se Středočeský krajem je přesně v místě podchodu kterým prochází zelená a červená TZ.

https://mapy.cz/turisticka?x=14.7037023&y=50.0823759&z=17

Takže pokud tím podchodem procházím na jeho správné straně a vracim se na druhé straně trati zpátky, tak je vše v pořádku a žádnou hranici okresů nepřekračuji.

Pravdepodobnost

Operativni (a velky duraz na slovo OPERATIVNI) kraceni souprav je zcela v poradku. Jenomze kazdy kdo by v tehle republice chtel docasne kratit soupravy chape ze to tak bude jezdit docasne nafurt i kdyz budou vlaky natriskany.

To jsou prave ti kriklouni co v zajmu uspor brani navrat na predchozi uroven. Pri dalsim snizeni uz si odpovedny osoby sakra rozmysli jestli pustit nejaky „zbytecny“ kapacity ze svych ruk.

Takze se jezdi zbytecne. Protoze vsichni chapu ze co pusti uz zpatky nedostanou. At zije setreni po tisicovkach rozhazovani po miliardach!!!!

Martin

A jak se dopady lockdownu projevily na cenách jízdného?

Pravdepodobnost

Zatim nijak. Ale kdyz se zaclo setrit s vodou tak zdrazila.

Vectron

proč neřeknou,že je to tím,že zdražily jízdné.Promiňte, ale dát i za jednu zastávku(do 10 min)18,-Kč.Mě se po Ostravě vůbec nevyplatí jezdit MHD,pouze autem…a nejsem sám,slyším to od hodně lidí.Tak omezte provoz no…

Dopravak

Přesně tak. A hlavně to dementní odbavení….. Kdo přesedá mezi dvěmi dopravci….je to úplně zabité…. Integraci dovedli tak daleko, že i já MHD vzdal a předsedal na indiv.dopravu….. navíc tam.kde dojedu za 17 min autem, to MHD je nekdy 75-90 minut…..(čistá jízdní doba cca 24 minut, ale když vám to dvakrát těsně ujede pro intervalu 20 minut…..)

Ale tak když Daniel ví, jak to funguje skvěle v Londýně…. tak jo no. Škoda že nedojizdi a řádně neplatí MHD i on, třeba by zmenil názor…. A linka 8 co má 6 různých tras….to musel být pane mejdan to vymyslet

Permonik

Mezi kterými dvěma dopravci?

Reeekid

Linka 8 má 2 víceméně stejné trasy. Je fakt těžké se podívat kam co jede.

kom

běžného zakazníka opravdu neoslovíte linkou která má x konečných… linka 8 je jen na naparování DP nic jinýho…

Reeekid

Co je v tom k naparování? Je to běžná věc, že když má něco 90% společné trasy, tak to může vést pod stejnou linkou.

medical_examiner

Tak to aby v Praze spojili 20 a 26, když mají společnou část trasy (Hradčanská – Divoká Šárka)

Reeekid

Ta trasa až na 2 zastávky je stejná, to se snad mají kratší vložené spoje, případně zátahy do/z vozoven číslovat jinou linkou? V případě metra existuje snad linka G, která by jela jen do Kačerova?

Pravdepodobnost

No smyslem cislovani linek kdysi bylo aby clovek vedel ze kdyz prijede jeho cisla tak dojede kam chtel. Pokud musim studovat kam jede konkretni cislo linky tak to cislo nemusi mit zadny.

Alternativa davat za cislo jeste pismeno je dost krkolomna. Pokud chcete delat stejny cislo tak jim dejte cislo 100-150 a reknete ze prvni cislo je cislo linky a zbyly dve urcuji kam jede.

Dokonce bych se nebal v takovem pripade zavest jednu linku pro celou ostravu:-).

medical_examiner

Třeba pili prošlou vodku když to vymýšleli…

Permonik

1 zástavka, to těch 400m nedojde pěšky?
Stejně jsou to jen posilové spoje.

Halamus

Úmyslně budu argumentovat proti, takže také s trochou demagogie.
Na krátké trasy do 10 minut se auto vůbec nevyplatí, cena auta cca 200 tisíc a výše, plus další náklady, PHM, pojištění…

Jinak za spoustu služeb zaplatíte za jednotku několikanásobek, pokud službu málo využíváte. Pokud si koupíte za 500 Kč 30 denní ODISku, tak pokud budete jezdit 25 dnů 2×20 minut (do práce a zpět plus nějaký ten víkendový nákup), tak to dělá 50 haléřů za minutu.

Marian Kechlibar

Asi záleží, odkud kam těch 10 minut jedete a jak je počítáte.
Pokud jste ze starého Svinova a chcete třeba na zábřežské obchodní centrum, MHD je to asi 25 minut s mimoúrovňovým přestupem na svinovských mostech.
Autem je to 8 minut podle mapy.cz
Pokud tam jezdíte občas, čert to vem, ale pokud tam musíte každý den, třeba jako zaměstnanec, tak už je to docela rozdíl.

asdfr

Skuste dat ine parametre. Napr. kupite 5 rocne auto za 150 tisic. Na spoj cakate 30 minut, kym nieco pride. Mate pravidelnu cinnost od-do a ten cas nemozete upravit. Spoj vam ide 20 minut, lebo nejde najoptimalnejsou trasou, autom to urobite za 10 min. Takze je len otazka, ako si vazite svojho volneho casu.

Permonik

Při intervalu linek 3-20min, čekát na spoj 30 minut, proč nejedete předchozím spojem? To rovnou mužete čekát hodinu.

Jirka

Ano máte pravdu v tom, že MHD po Ostravě na krátké vzdálenosti je předražená například oproti autobusům na příměstu, které jezdí za 10 korun vzdálenost kilometr, ale musíte počítat s tím, že je to spíš motivace k tomu chodit pěšky. Pokud průměrně na zastávce čekáte na spoj tři minuty tak za tři minuty a minutu jízdní dobu je možné dojít pěšky k další zastávce a udělat něco pro zdraví. Jestli jednu zastávku jezdíte autem, které vyjde pořízení, provoz a údržba mnohonásobně dráž tak je mi vás líto.

nedulezite

A úkolem MHD je nás vychovávat k větší fyzické aktivitě?

Jirka

Jestli někdo jezdí jednu zastávku autem, tak naprosto nezná cenu peněz a zdražení si zaslouží…

asdfr

Preco nie. Zoberte si ze mate pesi k zastavke 5 minut, na zastavke cakate 3 minuty. Spoj vas vezie dajme tomu 1 minutu a znovu zo zastavky to mate 5 minut pesi do ciela a nebodaj potrebujete zobrat nejake veci. Este sa Vam zda ist MHD take vyhodne ?

Permonik

A není lepší než 3min čekát, 1min jet, rovnou jit pěšky? Navíc žadný Ostravák nečeka tři minuty, většinou na lokalku dobíha…..