Ostrava objednala další trolejbusy od Škody

Nový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupNový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda Group

Objednávkou dopravce vyčerpal celou smlouvu na nové trolejbusy s tureckou karoserií.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) se rozhodl využít celou opci ve smlouvě se Škodou Transportation a objednat dalších šest trolejbusů Škoda T’CITY 36 Tr. Celkem tak dodá Škoda 18 nových parciálních trolejbusů s českou výzbrojí a tureckou karoserií od sesterské společnost Temsa.

O využití opce informovala Škoda Transportation na svém twitterovém účtu. Škoda získala zakázku na 18 parciálních trolejbusů loni na konci roku, nabídku podala jako maďarsko-české sdružení Ganz-Škoda Electric patřící do české skupiny PPF. Při podpisu smlouvy objednal dopravce dvanáct trolejbusů.

Soutěž se vymykala standardům tendrů na nové trolejbusy v posledních letech na českém trhu: dorazily nakonec čtyři nabídky a výsledná cena byla o pětinu nižší, než byl odhad. Nové trolejbusy mají jezdit od února 2023. Cena v soutěži spadla na 11,2 milionu za kus.

Nové parciální trolejbusy mají částečně nahradit i autobusy. Některé autobusové linky, které v současnosti navazují na ty trolejbusové, tak mohou být obsluhovány už pouze novými parciálními trolejbusy. Na nově prodloužených trolejbusových trasách tak cestující nebudou muset přestupovat.

Nové trolejbusy by měly také kompletně nahradit nejstarší řadu předchůdců, které DPO ve svém vozovém parku má, tedy vozy Škoda 21 Tr.

Škoda T’CITY 36 Tr uveze na palubě 85 cestujících, 27 míst je k sezení a jeden prostor pro vozíčkáře. Samozřejmostí je klimatizace celého vozu, USB porty a také kamerový systém. Ostrava bude prvním městem, kde budou jezdit.

Nový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupNový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupNový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupNový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupNový trolejbus Škoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda GroupŠkoda T'CITY 36 Tr. Foto: Škoda Transportation
Tagy dopravní podnik ostrava DPO parciální trolejbusy Škoda Group Škoda T'CITY 36 Tr Škoda Transportation
15 komentářů