cargo

Ostrava na třetí pokus vysoutěžila dvoupodlažní autobusy, dodá je Scania

Vizualizace dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPOVizualizace dvoupodlažního autobusu pro Ostravu. Foto: DPO

Ostrava bude prvním městem v zemi, kde začnou jezdit v městské hromadné dopravě dvoupodlažní autobusy. Na třetí pokus se do

Ostrava bude prvním městem v zemi, kde začnou jezdit v městské hromadné dopravě dvoupodlažní autobusy. Na třetí pokus se do soutěže na dodávku dvou vozidel pro Dopravní podnik Ostrava někdo přihlásil.

Dva nové autobusy s pohonem na CNG dodá městu společnost Scania. Obě strany dnes podepsaly smlouvu. Za každý autobus zaplatí DPO necelých 14,5 milionů korun, oznámil DPO v tiskové zprávě.

Doubledeckery budou zhruba 4 metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Nasazovat je bude DPO na speciální lince mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice. „Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místo v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tyto atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy vyhledávanou turistickou atrakcí stanou,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys. Původní plány počítaly s tím, že by se mezi oběma místy postavila lanovka. Autobus mude mít kapacitu 64 míst k sezení a 9 ke stání, střecha bude prosklená.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v České republice, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že i my se k tomuto procesu můžeme připojit,“ říká zástupce společnosti Scania Lukáš Martinů.

Nové autobusy  by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Budou jezdit na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány, dle potřeby i na jiných linkách.

Tagy dopravní podnik ostrava DPO dvoupodlažní autobus
48 komentářů