Ostrava má novou linku. Nákladní spojení do Číny zajistí uzbecký dopravce

Boeing 767 společnosti Uzbekistan Airways. Foto: Letiště OstravaBoeing 767 společnosti Uzbekistan Airways. Foto: Letiště Ostrava

Do Ostravy začala včera létat nová pravidelná nákladní linka. Dvakrát týdně má mezi Ostravou, uzbeckým Taškentem a čínským městem Urumči

41 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LS1

Vrátím se k tématu, nevíte někdo, kolik předpokládají odbaveného carga t/rok?

A.R.

Přeju ti, aby ti někdo odpověděl. Zatím jsou všichni naštvaní, že mám pravdu. 🙂

Tomas

Autor článku měl na mysli akciovou společnost Letiště Ostrava a.s., která je provozovatelem letiště. Ve zkratce proto uvedl jen Ostrava …. taky nikdo nepíš Škoda auto a.s. Ve článcích, ale třeba jen škodovka….

A.R.

Mrkněte na mě, až si uvědomíte zeměpisnou polohu letiště, které leží v Mošnově, a Ostravy. Bydlím sice v Rokycanech, ale podle nelogického principu mínusářů jsem asi Plzeňák. 😛

Jiří Kocurek

Ano jistě. Letiště Červený Újezd u Zbůchu, nebo je to letiště Nová Ves?

Graylag

Co pak Mošnov, ale vezměte si takové Brno. Přistáváte do Brna … a najednou jste ve Šlapanicích. To by si z toho jeden hodil mašli.

Ale počkejte, ono to je horší. Než se stihnete naštvat, že do Šlapanic jste přece letět nechtěl, zaveze vás letadlo k terminálu zpátky v Brně. Tak celý mrzutý vystoupíte, nabručeně nasednete do autobusu/taxíku – a on Vás místo do Brna zaveze zpátky do Šlapanic!

A.R.

Jo, přesně takové paradoxy se dějí. Větší část toho letiště je v Brně, menší část ve Šlapanicích. Je to, jako kdybych měl barák rozdělený státní hranicí. Nechápu, proč se obvod města nemůže upravit, když letištní plocha je jeden objekt.

Standa

A.R. nechápu čemu to jako vadí ? Průměrnému pasažérovy je to šumák a ta menšina ,, nadprůměrných“ jako vy se s s tím musí prostě nějak srovnat a po přistání se přinejhorším informovat kde vlastně jsou od nás průměrných.

Graylag

A už jste se díval na mapu, kam že to „Letiště Leoše Janáčka Ostrava“ (Nečilte se, to je jeho oficiální název, stejně jako „Letiště Ostrava, a.s.“) vlastně patří? Ono to totiž zdaleka není tak jednoduché, že by bylo jen v Mošnově. Všechny nás tady obviňujete z neznalosti zeměpisu a přitom zcela ignorujete, že pořádný kus letiště leží v Albrechtičkách a Petřvaldě.

Jakub

Z Ostravy by se mohlo stát dobré letiště specializované pro náklad (freightery), které by přes léto doplňovaly chartery. Určitě je to smysluplnější koncept oproti například lince do Vídně. Ostravské letiště by se mohlo používat i pro nakládky v Polsku a na Slovensku (pokud by ceny byly konkurenceschopné).

A.R.

„Do Ostravy začala včera létat…“ Copak v Ostravě je nějaké letiště?

Trubelda

Představ si, že je, ty troubelíne… 😀

A.R.

Rád se nechám poučit. Kde ho najdu?

A.R.

To je Mošnov, ne Ostrava. Víš, kde vůbec je území Ostravy?

LS1

Ale tohle je až zbytečně rejpavý komentář, nemyslíte? Když někdo letí na CRL, tak taky říká, že letí do Bruselu a přitom to je cca 40km od centra, v územní oblasti Charleroi.

A.R.

Ne, není. Nemůžu za to, že někdo neumí zeměpis. Takových blbostí je po republice dost. A pokud Brusel nemá letiště, tak ho prostě nemá a nemůžu tam letět.
Na území Ostravy žádné letiště není. Je to děsivé zjištění, ale je to tak. Letiště je v Mošnově.

LS1

To respektuji, pokud se jedná o zeměpisné měřítko, nicméně se tu nebavíme o zeměpise, ale letectví, kde Mošnov kromě našincům nic neřekne. Pro potencionálního neznalého cestujícího, či neznalého čtenáře, je pojmenování Ostrava zcela jasné, nicméně Mošnov, si bude muset googlit a zjišťovat kde to je. 🙂

A.R.

No ale to bude muset hledat stejně. Protože tam přiletí. A pak se bude divit, že vlastně fakticky nepřiletěl do Ostravy, ale do nějakého Mošnova, že projíždí nějakou Studénkou a že se teprve po 20 minutách jízdy reálně dostane do Ostravy.

Tomáš

Zato kdekoliv jinde přistáváte přímo vedle hlavního náměstí že ??

Jakub

Ne, nebude se tomu divit, stejně jako se cestující nediví průjezdu Divokou Šárkou na Veleslavín, kde si teprve přijdou „jako v Praze“.

A.R.

Ať je to, jak chce, na území Ostravy žádné letiště není. Taková je realita, kterou evidentně někteří nejsou schopni akceptovat.

Jiří Kocurek

Tak to bys mohl brečet nad tím, že Praha hl.n. není vůbec v Praze. Schválně, jestli pak víš, v kterém katastru se to nádraží nachází.
Ve staré Praze se žádné nádraží nenachází. I ten smíchov byl napřed povýšen na město, než se stal městkou částí.

A.R.

Nebrečím, protože to nechápeš. Dnešní Praha má nějakou vymezenou oblast. Tady vůbec nejde o název katastrálního území, ale o území města, v němž se tento katastr nachází. Katastrální území Šumbark se jmenuje jen „Šumbark“, ale fakticky je v obvodu města Havířova, tedy Šumbark je v Havířově. Stejná blbost je Jirkov zastávka. Fakticky se tato zastávka nachází v Otvicích (najdeš to i na Wikipedii o obci Otvice). Stejná blbost je zastávka Kylešovice, která se jmenuje jen „Kylešovice“, přestože se nachází v obvodu města Opavy. Ale v Ostravě žádné letiště není, to je v Mošnově. Mošnov není součástí Ostravy, není to katastrální… Číst vice »

Jen tak

vrat se na novinky…. a neotravuj

A.R.

Nikdy jsem tam nebyl. Evidentně je ti to působiště mnohem známější.

LS1

Já vám rozumím a chápu, že to může někomu vadit, ale takových míst je po celém světě miliony. Nicméně konkrétně v letectví se používá letiště Ostrava, linka bude zavedena do Ostravy, neboť to řekne 99% lidí více, než že linka bude vedena do Mošnova. To máte jako s názvy stanic metra v PRG- https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/malostranska-by-se-mohla-jmenovat-klarov-prazska-rada-schvalila-zamer-prejmenovat-stanice-metra.A181010_103811_ln-doprava_pkk nicméně ať tak či onak, je to jedno, 99% lidí bude říkat letiště Ostrava, do Ostravy a bude jim to jedno a pak to 1% bude muset hledat kde je, proč není v Ostravě, ale v Mošnově a kde ta Ostrava vlastně leží, když nemá letiště… Číst vice »

A.R.

Jsi jediný, kdo mě z těch zoufalců v tomhle případě aspoň trochu chápe. Já tomu taky rozumím, ale to nic nemění na tom, že je to prostě pitomost.

Tonda

A jaký je IATA kód toho vašeho Mošnova? Že by OSR.

Venda

stejně to má letiště v Londýně, Miláně, Moskvě …..

Pezos

A co teprve Frankfurt-Hahn

Jiří

Jooo, po 20 minutách zjistí, že se reálně dostane do ostravy, ale to až po tom tříhodinovém čekání na vlak 😀 Hodinu a půl letím přes půl evropy, půl hodiny jedu vlakem, ale než ten nově vybudovaný vlak pojede, tak to zabere tři hodiny čekání navíc, protože poslední odjel 8 minut předtím, než lidi ze tří letadel začali chodit z terminálu 😀

Pezos

Pokud mi něco na Mošnově vadí, tak to, že se občas snaží vydávat za Ostravu i v „neleteckých“ ohledech. Pozdravuji ČT a ČHMÚ.

Jakub

To byste měl napsat na velké množství letišť, ať se přejmenují. Můžete začít třeba Vídni.

A.R.

Bez problému.

Jiří Kocurek

Nádraží Krásno … Najdi toto město na mapě.

Raddie

Anebo nádraží Unhošť…

Přemek

Jak kvalitní je asi servis těchto 767? Také mají nainstalovaného dálkově ovládatelného autopilota?

Jen tak

vrat se na novinky a neotravuj

A.R.

Ty to taky píšeš každému… 😀