Autobusy

Ostrava koupí 37 kloubových autobusů na plyn od Solarisu za 329 milionů korun

Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris
Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris

Polský výrobce autobusů Solaris uspěl s další zakázkou pro Dopravní podnik Ostrava. Dodá celkem 37 autobusů na stlačený zemní plyn CNG v hodnotě 329 milionů korun. Vyplývá to z informací na profilu zadavatele, na které jako první upozornil server Československý dopravák.

Solaris byl podle písemné zprávy zadavatele jediným soutěžícím. Cenou se těsně vešel pod odhadovanou hodnotu zakázky. I když smlouva ještě není zveřejněna, patrně půjde o vozidla Solaris Urbino 18. „Tato vozidla by měla v následujících letech nahradit opotřebované naftové 18m busy typu Karosa a Solaris. Nasazování nových busů bude odpovídat současné výpravě uvedených vyřazovaných autobusů,” uvedl loni v létě při vypsání soutěže ředitel technického úseku DPO Martin Chovanec.

Solaris patří dlouhodobě k vítězům zakázek na nové autobusy v Ostravě. Nové autobusy budou klimatizované, podle zadávací dokumentace by měly mít například uzavřenou kabinu řidiče s jedním křídlem předních dveří vyhrazeným pouze pro potřeby řidiče anebo použití informačních panelů s bílými LED diodami namísto dříve používaných oranžových. Všechna vozidla mají být dodána do konce listopadu letošního roku.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Generální mandatář
Host
Generální mandatář

Proč nekoupí autobusy z Karosy? Je to dobrá a kvalitní značka.

Kubrt
Host
Kubrt

Iveco se nepřihlásilo do soutěže. A i kdyby, vaši touhu po Karose by neuspokojilo, neboť „Karosa“ požadované busy nevyrábí, pocházel by z Annonay.

jva
Host
jva

Jakože x-tou reinkarnaci 30 let starého modelu Renault 312, tentokrát pod názvem Urbanway (když před lety zkusili předchozí Citelis, nadšeni z něj ve srovnání se Solarisy nebyli)?

Libor
Host
Libor

Proč se nepřihlásilo Iveco? Nesplňovalo podmínky výběrového řízení? A v čem, víte někdo? Přihlásil se mimo Solarisu i někdo jiný?

Patrik
Host
Patrik

Přihlásil se pouze Solaris

Marek Janík
Host
Marek Janík

zřejmě proto, že Karosa už víc jak deset let neexistuje ;o)

Honza
Host
Honza

Protože Ostrava = Solaris. Vyjma nových minibusů se kupuje jen Solaris, ať už jako autobus nebo trolejbus (Škoda/Solaris)

Patrik
Host
Patrik

První server byl MHD Ostrava. A úplně první informace byla v diskuzi na k-reportu.