Autobusy

Ostrava koupí 37 kloubových autobusů na plyn od Solarisu za 329 milionů korun

Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris
Kloubový autobus Solaris Urbino. Foto: Solaris

Polský výrobce autobusů Solaris uspěl s další zakázkou pro Dopravní podnik Ostrava. Dodá celkem 37 autobusů na stlačený zemní plyn CNG v hodnotě 329 milionů korun. Vyplývá to z informací na profilu zadavatele, na které jako první upozornil server Československý dopravák.

Solaris byl podle písemné zprávy zadavatele jediným soutěžícím. Cenou se těsně vešel pod odhadovanou hodnotu zakázky. I když smlouva ještě není zveřejněna, patrně půjde o vozidla Solaris Urbino 18. „Tato vozidla by měla v následujících letech nahradit opotřebované naftové 18m busy typu Karosa a Solaris. Nasazování nových busů bude odpovídat současné výpravě uvedených vyřazovaných autobusů,” uvedl loni v létě při vypsání soutěže ředitel technického úseku DPO Martin Chovanec.

Solaris patří dlouhodobě k vítězům zakázek na nové autobusy v Ostravě. Nové autobusy budou klimatizované, podle zadávací dokumentace by měly mít například uzavřenou kabinu řidiče s jedním křídlem předních dveří vyhrazeným pouze pro potřeby řidiče anebo použití informačních panelů s bílými LED diodami namísto dříve používaných oranžových. Všechna vozidla mají být dodána do konce listopadu letošního roku.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Generální mandatář

Proč nekoupí autobusy z Karosy? Je to dobrá a kvalitní značka.

Kubrt

Iveco se nepřihlásilo do soutěže. A i kdyby, vaši touhu po Karose by neuspokojilo, neboť „Karosa“ požadované busy nevyrábí, pocházel by z Annonay.

jva

Jakože x-tou reinkarnaci 30 let starého modelu Renault 312, tentokrát pod názvem Urbanway (když před lety zkusili předchozí Citelis, nadšeni z něj ve srovnání se Solarisy nebyli)?

Libor

Proč se nepřihlásilo Iveco? Nesplňovalo podmínky výběrového řízení? A v čem, víte někdo? Přihlásil se mimo Solarisu i někdo jiný?

Patrik

Přihlásil se pouze Solaris

Marek Janík

zřejmě proto, že Karosa už víc jak deset let neexistuje ;o)

Honza

Protože Ostrava = Solaris. Vyjma nových minibusů se kupuje jen Solaris, ať už jako autobus nebo trolejbus (Škoda/Solaris)

Patrik

První server byl MHD Ostrava. A úplně první informace byla v diskuzi na k-reportu.