Ostrava chystá obměnu zastávek, sjednotí mobiliář a vypíše výběrové řízení pro desítky míst

Zastávka MHD Ostrava Důl Jindřich. Pramen: DPOZastávka MHD Ostrava Důl Jindřich. Pramen: DPO

Zastávky v Ostravě projdou v příštích letech proměnou. Dopravní podnik chce sjednotit vybavení. První opravené zastávky podle budoucího vzoru už cestujícím slouží. 

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek

Nové žluté označníky jsou jak na Frýdecku tak Opavsku, nevím jestli stovky, ale desítky mám zmapované. Takže Ostrava si prostě zvolila svůj dyzajn po našemu.

Honic

Mmo, v celem kraji se postupne zavadel jednotny design zastavkovych oznacniku a ted se ho krajske mesto snazi rozbit. Za me kocourkov a vyhazovani penez.

Mark

Nějak sem si nevšiml, že by v celém kraji byly stejné označníky. Ostravské jsou jen v okolí Ostravy a Opavy, ale jinak je těch typů několik. V okolí F-M, Havířova a Karviné jsou zelené od 3ČSAD, Třinecko má svoje, Kopřivnice a Nový Jičín taky…

Michal

Novy Jicin a okolni mesta maji uz nejakou dobu Ostravske zlute oznacniky dle standartu ODIS

Igor

Právě, že žluté se objevily už i přímo v Karviné, je to na krajských linkách. Zelené zůstaly jen místní linky (aspoň v Karviné).

Pezos

Třinecko má žluté označníky. Loni je nasazovali i na zastávky MHD

Meister_War.py

Ježiš. To chcete všechno jak za komárů, ať je všude všechno stejné jak přes kopírák? Jsou to jen zastávkové označníky, nic víc. Naopak jsem rád, že si každé město dělá věci po svém a všude je to jiné přizpůsobené přímo tamějším podmínkám a tradicím. Vadí mi neustálé protlačování jednotnosti napříč republikou. Ano. V některých věcech to má smysl ale v takovým prkotinách jako jsou zastávkové označníky, lavičky na nádražích a podobně? To je jak když správa železnic ohlásila, že chce na všech zastávkách v republice stejný mobiliář, stejné hlášení, stejné znělky. Prostě všechno stejné a tím zabít jakoukoliv kreativitu, zajímavost,… Číst vice »

Halamus

Všeho moc škodí, jak velká různorodost, tak velká jednotnost. Třeba v Hrabůvce cca 30 metrů okolo Polikliniky je nejméně 6 typů odpadkových košů.

Stepan

Taky se mi třeba v Rumunsku líbily ručně malované dopravní značky, co kus to originál. Rázovité jak v Tajemství hradu v Karpatech. Ale jinak je u dopravního a informačního značení jistá míra jednotnosti celkem praktická. Žádná jiná dopravní značka není vystavena tak široké lidové tvořivosti jako označníky zastávek. Devadesátky se začínají zase vracet.

Dom

Zlíne, čteš si to?

Kodl

Co tím chcete říct?