LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Osobní vlak u Lázní Kynžvart vykolejil, strojvedoucí pendolina včas zastavil

Vykolejená Regionova u stanice Lázně Kynžvart. Pramen: HZS Karlovarského krajeVykolejená Regionova u stanice Lázně Kynžvart. Pramen: HZS Karlovarského kraje

(aktualizováno 19:56) Česká železnice má za sebou další incident. Ve stanici Lázně Kynžvart projel osobní vlak (Os 7004) návěstidlo zakazující

(aktualizováno 19:56) Česká železnice má za sebou další incident. Ve stanici Lázně Kynžvart projel osobní vlak (Os 7004) návěstidlo zakazující jízdu a vjel do postavené vlakové cesty pendolina (IC 515 Františkovy Lázně – Bohumín). Potvrdila to Drážní inspekce, která věc vyšetřuje.

Pendolino včas zastavilo, osobní vlak vykolejil. Šlo o dvouvozovou Regionovu. Provoz ve stanici je zastaven, České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu. Cestující z pendolina doprovodili hasiči do stanice.

„Vlak IC 515 bude veden v úseku Mariánské Lázně – Praha hl.n. náhradní soupravou vlaku. Nebude dodrženo plánované řazení vlaku. Vlak Ex 560 bude v úseku Mariánské Lázně – Lázně Kynžvart nahrazen náhradní autobusovou dopravou,“ uvedly dráhy na své stránce o mimořádnostech.

Podle Drážní inspekce byl v osobním vlaku tři lehce zranění (vlakvedoucí + 2 cestující), škoda na vozidle je 2 miliony korun, na svršku 3,5 milionu korun.  V Lázních Kynžvart měl osobní vlak počkat, až ho předjede ve stejném směru pendolino. Zabezpečovací systém zafungoval spolehlivě, strojvedoucí pendolina dostal včas návěst stůj a standardně zastavil.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. „Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí,“ řekl ČTK Kopřiva.

Po vyšetření bude probíhat nakolejení motorové jednotky. „Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje vyšetřování a nakolejování soupravy,“ doplnily dráhy. Zatím se uvádí, že mimořádnost potrvá do půlnoci.

K vykolejení vlaku došlo dnes i ve stanici Vlkaneč při posunu pracovního vlaku EŽ Praha. Provoz nebyl zastaven, škoda je 15 tisíc korun.

Vykolejení Regionovy u stanice Lázně Kynžvart. Foto: Drážní inspekce

Vykolejení Regionovy u stanice Lázně Kynžvart. Foto: Drážní inspekce

Tagy České dráhy pendolino projetí návěstidla Regionova
230 komentářů