cargo

Opravy nákladních vagonů jsou v kurzu: Firma Ryko loni zvýšila tržby o pět procent

Ryko, opravy nákladních vagonů. Autor: RykoRyko, opravy nákladních vagonů. Autor: Ryko

Děčínská firma Ryko, která se specializuje na opravy nákladních vagonů, dosáhla loni rekordních tržeb ve výši 317 milionů korun. Oproti

Děčínská firma Ryko, která se specializuje na opravy nákladních vagonů, dosáhla loni rekordních tržeb ve výši 317 milionů korun. Oproti roku 2016 to představuje pětiprocentní nárůst. Za posledních pět let firmě vzrostly tržby o třetinu. Strojírna to oznámila v tiskové zprávě.

„Na růstu našich tržeb se loni podílely především segmenty s vyšší přidanou hodnotou, což byly mobilní opravy přímo v terénu, běžné opravy vozů a dvojkolí,“ uvedl statutární ředitel Martin Vošta. Kvůli rostoucímu počtu zákazníků společnost loni investovala 60 milionů do nové opravárenské haly a přijala 25 zaměstnanců. V současné době zaměstnává 265 lidí.

Ryko opravuje nákladní vagony pro zákazníky ze 13 zemí Evropy, patří k nim například ČD Cargo, ZSSK Cargo nebo SNCF. Klíčovými zákazníky jsou i dva největší soukromí vlastníci vagonů v Evropě, německá skupina VTG a francouzská Ermewa. Společnost Ryko ročně provede 2000 revizí a 6000 běžných oprav.

Rodinná firma byla založena před 25 lety v Děčíně, majiteli jsou podnikatelé Karel Doležal a Josef Šena. Společnost má pobočky v Mladé Boleslavi a Kralupech nad Vltavou. Hlásí se ale k mnohem starší tradici opravny vagónů, která byla založena v Podmoklech v roce 1871.

Tagy 2017 opravy Ryko tržby vagony
Žádné komentáře