LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Opravené pendolino se vrátilo z Itálie, do republiky přijelo od severu

Opravené pendolino na cestě do Prahy. Autor: České dráhyOpravené pendolino na cestě do Prahy. Autor: České dráhy

České dráhy mají po téměř třech letech znovu sedm kompletních jednotek vlaků pendolino. Dva vozy zdevastované srážkou s kamionem v

České dráhy mají po téměř třech letech znovu sedm kompletních jednotek vlaků pendolino. Dva vozy zdevastované srážkou s kamionem v červenci 2015 se po opravě v italském Saviglianu vydaly na cestu zpět do České republiky a v pátek večer kolem 17:00 přijely do Prahy.

Zatímco cestu do Itálie absolvovaly poničené vozy na návěsu kamionu, zpátky putovaly po kolejích. Do republiky přijely od severu přes Bad Schandau a Děčín.

Pendolino po opravě.
Autor: České dráhyOpravené pendolino se vydává na cestu do Prahy. 
Autor: České dráhyPendolino, závod Alstom, čelo druhého vozu, foto: České dráhyPendolino, závod Alstom, nový čelní vůz, foto: České dráhyPendolino, závod Alstom, nová skříň čelního vozu, foto: České dráhyNeslavně na kamionu odjíždělo pendolino na opravu do Itálie.
Autor: České dráhyNeslavně na kamionu odjíždělo pendolino na opravu do Itálie.
Autor: České dráhyOpravené pendolino na cestě do Prahy.
Autor: České dráhyOpravené pendolino na cestě do Prahy.
Autor: České dráhyOpravené pendolino na cestě do Prahy.
Autor: České dráhy

Vozy se přitom vracejí se zhruba měsíčním zpožděním, původně dráhy mluvily o návratu koncem února, přejímka se ale protáhla. Dráhy za opravu v Itálii zaplatí zhruba 210 milionů korun. Čelní vůz museli zaměstnanci Alstomu fakticky postavit nový, vložený vůz měl menší poškození.

Jednotka po znovusestavení zamíří na redesign do DPOV, kterým postupně procházejí všechna pendolina. Do provozu se vrátí v létě, pravděpodobně koncem července.

 

Tagy alstom České dráhy Itálie oprava pendolino
19 komentářů