Oprava tramvajové trati do Bystrce může začít, DPMB vybral zhotovitele

Tramvajová trať v Obvodové ulici v Brně. Foto: Google Street ViewTramvajová trať v Obvodové ulici v Brně. Foto: Google Street View

Trať zrychlí na 70 km/h.

Sdružení firem OHLA ŽS a FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby se stalo vítězem soutěže na jednu z největších stavebních akcí v brněnské tramvajové síti. Dopravnímu podniku města Brna opraví a modernizuje tramvajovou trať do Bystrce.

Vítězství sdružení vyplývá z informací na profilu zadavatele. DPMB za akci zaplatí 144 milionů korun. Druhým soutěžícím byl Strabag Rail.

Oprava se týká úseku v Obvodové ulici mezi zastávkami ZOO a smyčkou Rakovecká. „Hlavní část prací se uskuteční v červenci a srpnu, kdy bude zcela vyloučena tramvajová doprava do Bystrce. V červnu, září a říjnu budou probíhat přípravné a dokončovací práce, které nebudou mít na MHD zásadní vliv,“ řekla při vypsání zakázky mluvčí DPMB Hana Tomaštíková.

Modernizace trati obnáší také stavební úpravy zastávek Zoologická zahrada a Přístaviště. Budou nově splňovat podmínky pro bezbariérový přístup. Součástí nových zastávek budou i přístřešky pro cestující.

Během stavby dojde i k instalaci nového trolejového vedení. „Po modernizaci trati a trolejového vedení budou moci tramvaje tímto úsekem projíždět rychlostí až 70 km/hod, čímž dojde ke zkrácení dojezdových časů,“ dodala Tomaštíková. Dosud je zde maximální rychlost 60 km/h.

Tagy brno Bystrc Dopravní podnik města Brna DPMB Firesta-Fišer OHLA ŽS
42 komentářů