cargo

Oprava brněnské Merhautovy ulice začne v březnu, MHD čeká výluka

Merhautova ulice, Brno. Autor: Kirk / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)Merhautova ulice, Brno. Autor: Kirk / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Léta plánovaná oprava Merhautovy ulice, která patří k hlavním tepnám na severu Brna, začne s prvním březnovým dnem. Potrvá čtyři

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
robert

A co sloupy? Viděl jsem projekt na trolejbusovou trať na Kohoutovu a nevím, jestli to tyhle sloupy unesou. Budou je dělat teda už teď nebo až potom?

Ondra

Jak je zmíněno v článku oprava tramvajové trati a vozovek končí před křižovatkou Provazníkova x Merhautova. Trolejbusová trať na Kohoutovu se bude napojovat až v křižovatce Provazníkova x Merhautova.

robert

Máš recht, spletl jsem si úseky. Pardon. 🙂

p73

Bohužel to vypadá, že se s ničím nehne, takže jsou to fakt jen povrchy – nedojde k legalizaci/úpravě parkování ani vylepšení rozhledových poměrů v křižovatkách a u přechodů. Škoda.

a8n

Jak si tu legalizaci představujete? Zjednosměrněním pro IAD a převedením směru do centra na Jugoslávskou?

Dalibor

rozšíření na každý straně o 3m? Blbý je že není kam rozšiřovat… a taky tento problém je na většině ulic. prostě není dost prostoru pro auta…

Jiří Kocurek

Tak pokud pro podélné stání požadujete 3 metry šířky, tak to nepůjde. Sice to s rezervou vystačí i na Karosu (je široká 2,5 metru), ale takový požadavek je nesplnitelný.
Dá se to ovšem řešit i takto, jako na Minské: https://mapy.cz/s/kejofobolu
Povšiměnte se, že fasády domů nepslňují odstup 3,5 metru od tramvajového pásu. Zaparkovaný automobil je přece jen mobilnější, než uliční fronta. A před vynálezem automobilu tam beztak jezdily koňské povozy.

Tomáš Gottschalk

To je takový problém dát fotku ulice, co se bude opravovat? Co má s Merhautovou společného majlontský most?

ene bene

Stále tvrdím, že na tomto světě je dovoleno uveřejnit text bez obrázku. A je to lepší, než být za hlupáka.

Ondra

A nelze prostě použít screen z nějakého streetview? nebo tam sou nějaké copyright issues? nevim..

Honza

Nelze. Jsou. Aneb každý obrázek má svého autora a autoři mají autorská práva.

Ondra

Jj, nicméně předpokládám, že by při troše snahy to šlo nějak dohodnout.. ale do problematiky hlouběji tedy fakt nevidím..