cargo

Omezení na začátku D1 skončilo, ŘSD kolem Újezdu postavilo téměř půl kilometru protihlukových stěn

Nové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSD

Kvůli stěnám vyrostla na dálnici nová speciální mostní konstrukce.

Z dálnice D1 během víkendu zmizelo další omezení, které nesouviselo s její modernizací. Od června probíhala na jejím počátku na okraji Prahy stavba nové protihlukové stěny, která má chránit především obyvatele městské části Praha – Újezd.

Zdánlivě banální stavba vzbudila rozruch především v létě, kdy se zde městská část rozhodla netradičním způsobem zablokovat cyklostezku vedoucí pod D1 kvůli probíhající stavbě: před podchod přivezla desítky klád.

Podle Martina Bučka z týmu komunikace ŘSD probíhalo minulý týden ještě dokončení dláždění na lícové straně stěn, terénní úpravy, výsadba zeleně a úklid. Stěna je dlouhá celkem 446 metrů. „Část stěny přes potok Botič bylo nutné umístit na k tomu speciálně postavenou mostní konstrukci,“ dodal Buček.

Stavba je dokončena o více než měsíc dříve, původní termín byl do konce října. Zakázku získalo sdružení firem Super-Krete, Simost a Firesta-Fišer za 25,46 milionu korun. Umístění stěny vychází z výsledků hlukové studie. Během stavby došlo ke zúžení jízdních pruhů a omezení rychlosti na 80 km/h.

Nové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSDNové protihlukové stěny na D1 u Újezdu. Foto: ŘSD
Tagy D1 Městská část Praha - Újezd PHS Protihlukové stěny seznam
9 komentářů