Automobilový průmysl Automobily

Ojetiny na konci roku zlevnily kvůli formálnímu zestárnutí

Autobazar. Foto: AAA Auto
Autobazar. Foto: AAA Auto

Přelom roku je pravidelně obdobím, kdy v autobazarech nečekaně ze dne na den zlevní ceny ojetých vozů. Důvodem je na první pohled „zestárnutí“ s příchodem nového roku.

Největší síť autobazarů v zemi AAA AUTO zahájila novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Podle generální ředitelky Kateřiny Topolové se zestárnutí o rok projevuje na ceně, která výrazně klesá. Jde často jen o formální zestárnutí: například auto vyrobené v prosinci roku 2016 může je stále v podstatě dvouleté, na trhu ojetin je ale považované už za tříleté.

Zahájení novoročních slev ihned po vánočních svátcích se nám osvědčuje již několik posledních let. Nejen že tím tak trochu předbíháme prodejce nových vozů, kteří většinou ceny loňských modelů snižují až po prvním lednu, ale zároveň tak vycházíme vstříc zákazníkům, kteří si automobil na konci roku pořizují například kvůli odpočtu DPH,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny AURES Holdings, kam patří mimo jiné značky AAA AUTO nebo Mototechna.

Podle ní se ekonomická situace zákazníků posledních několik let zlepšuje. Letos skupina očekává nejlepší prodejní výsledky v novodobé historii. „S koncem roku se ještě výrazněji zvyšuje poptávka po automobilech ve stáří jednoho roku až dvou let a s nájezdem do padesáti tisíc kilometrů. Velký vliv má také dostupnější financování nákupu vozu na splátky i díky stále ještě nízkým úrokovým sazbám,“ uzavřela Topolová

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kvapil

Kupte si teď po novém roce auto v bazaru a ještě v dieslu (Němci se toho zbavovali), mně se to takhle povedlo a ušetřil jsem pěknou korunu. Šlo to docela dolů, když se kouknete na ty ceny.

Rostislav

Je pravdou, že se takto dá nakoupit auto o několik tisíc korun levněji. Takto jsem kupoval auto na začátku roku 2018 v áčkách.

Hornik

Také jsem si koupil v áčkách „tři“ roky staré auto, které přetahuje ony dva roky stáří. Cena byla opravdu lepší, než kdybych ho byl býval koupil před několika měsíci. Určitě je na to dobré myslet i při prodeji auta aby se pokud možno stáří „nepřehouplo“.

Luboš

Já sám jsem si kupoval v předvánočních akcích s manželkou pod stromeček B7čku u Áček a jsme spokojený… Je fajn že se dělají akce a kdybych neměl teď b7 tak určitě si sjedu doo Áček teď už mám tam od tud 3 auto a nemůžu si stěžovat

Michal Holý

Ojetiny poslední dobou zlevňují pořád. To byly akce před Vánoci, pak akce po Vánocích a teď formální zestárnutí. Asi se blíží čas opět navštívít Áčka a obměnit vůz, jelikož teď tam ty ceny mají opravdu pěkné 🙂

Franta K.

Já kupoval v předvánočních slevách a jsem naprosto spokojený. Kupoval jsem mazdu 6 v Áčkách za pěkný peníz. Auto zcela v pořádku, dokonce mělo i plnou servisní historii u výrobce. Co víc si přát? Rozhodně dobrý kup.