Doprava ve městě Lidé

Odvolání technického ředitele? Potřeba změnit filozofii řízení, vysvětluje DPP

Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP
Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) zdůvodnil, proč představenstvo firmy minulý týden odvolalo po sedmi letech z postu technického ředitele Jana Šurovského.

Představenstvo DPP tak rozhodlo na základě potřeby změnit filozofii řízení technického úseku DPP po uplynulých sedmi letech. Odborná znalost a zkušenosti pana Šurovského budou po dohodě s ním v rámci Dopravního podniku lépe využity, a to ve prospěch strategických projektů DPP,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Šurovský zůstává členem představenstva. Na postu technického ředitele ho nahradil Oldřich Vytiska. Ten v minulosti vedl například benešovskou nemocnici nebo odbor rozvoje Středočeského kraje, ještě dříve vedl autoprovoz a opravárenství ministerstva vnitra. „Má dostatečné vzdělání i praxi. Je absolventem Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině. V DPP přes jeden rok zastával pozici vedoucího odboru Centrálního nákupu a denně řešil provozní potřeby technického úseku v této oblasti,“ dodala Řehková.

Na jeho post vedoucího odboru centrálního nákupu nastupuje Petr Němec, který doposud zastával pozici vedoucího oddělení veřejných zakázek. Před nástupem do DPP působil např jako vedoucí odboru práva a veřejných zakázek města Příbram nebo na odboru Městského investora (OMI) MHMP.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dedee

Opravdu nechápu tento krok! Je to veliká škoda a čas ukáže jak moc je Honza Šurovský velký odborník a co vše to obnáší být technickým ředitelem v DPP. Jsem opravdu zvědav na Pana Vytisku jak zvládne řídit po technické stránce provoz metro, autobusy, tramvaje! Honza tomu dával srdce a neskutečnou energii i za cenu volného času podle toho taky podnik vzkvétal! U každého člověka, když vyděl zápal a že ho práce baví tak si ho nesmírně vážil.
Což se o panu Vytiskovi co vím moc nedá říct… na jejich odd. se jim údajně hodně oddychlo když odešel na post TŘ

Kubík

Každý člověk co má odbornost a je fanda do své práce je odejit. Stalo se to i jiným a vo tom to je.

železničář v důchodu

Kdysi se tvrdilo, že tvůrčí člověk by měl po cca 6 – 7 letech změnit působiště, protože tomu dosavadnímu (resp. na tom dosavadním) už nemůže přinášet tolik, kolik by bylo záhodno – a přibližně ta doba v případě Honzy Šurovského právě uplynula. Teď jde jen o to, zda mu bude nabídnuta taková pozice, na které by ve prospěch firmy i pražské MHD bylo jeho nesporných odborných kvalit po (minimálně) další podobnou dobu řádně využito.

Radek

No jo, jenže kdo nastupuje po něm? Rathův ředitel nemocnice…

Radek

Díky za upřesnění.

Bělka

Jde také o to, že nástupce nemá o DP ánung, tím spíše o potřebách svého resortu.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast