Obří fúze dopravců ve Velké Británii. National Express jedná o spojení se Stagecoach

Autobus National Express v Birminghamu. Foto: Shaun Fellows / Shine Pix LtdAutobus National Express v Birminghamu. Foto: Shaun Fellows / Shine Pix Ltd

Spojení je reakcí na úbytek cestujících po koronaviru, má ušetřit náklady.

Ve Velké Británii začaly námluvy dvou firem v byznysu veřejné dopravy, které mohou vést ke vzniku největšího dopravce v zemi.

Společnost National Express, která provozuje autobusy a vlaky ve Velké Británii a řadě dalších evropských zemích, potvrdila poprvé oficiálně jednání o možném spojení se společností Stagecoach. Ta je největším autobusovým dopravcem ve Velké Británii.

National Express jednání oznámil ve zprávě pro burzu. Akcie obou firem po informaci o možné fúzi prudce vzrostly. Důvodem možného spojení mají být především úspory. Podle prvního návrhu by National Express vlastnil 75 % nové spojené firmy, zbytek by připadl na Stagecoach. Nejde o první námluvy obou firem: v roce 2009 Stagecoach nabídl převzetí National Express.

National Express očekává spojením roční úspory ve výši nejméně 35 milionů liber. Jde současně i o reakci na situaci na trhu, kdy kvůli pandemii oběma dopravcům poklesl výrazně počet cestujících.

Tagy National Express Stagecoach
3 komentáře