Obrazem: Z provozní budovy ČD na hlavním nádraží zbyla jen suť. Demolice finišuje

Penta v oblasti připravuje developerské projekty.
V areálu pražského hlavního nádraží finišuje demolice provozní budovy Českých drah (ČD), která se nacházela na severní straně nádraží u Seifertovy ulice. Z objektu zbyla jen suť, bagry v těchto dnech demolují jeho poslední stojící části.
Zaměstnanci byli z budovy přesunuti do dvou míst: administrativního komplexu Bredovský dvůr a provizorního buňkoviště za sedmým nástupištěm.
„V lokalitě u pražského hlavního nádraží aktuálně probíhají demoliční práce na původní provozní budově Českých drah v souladu s platným demoličním povolením. Práce probíhají v rozsahu, na který bylo povolení vydáno, a v tuto chvíli se soustředíme na jejich dokončení a základní přípravu území,“ řekl deníku Zdopravy mluvčí Penta Real Estate, která plánuje v místě stavět, Tomáš Weiss.
Práva k výstavbě na pozemcích Českých drah v areálu hlavního nádraží má společnost CR-City, za kterou stojí firmy Sudop Group, zmíněná Penta Real Estate a České dráhy.
Penta v této oblasti dlouhodobě připravuje projekt Churchill III, který naváže na nedaleké obchodně-kancelářské budovy Churchill I a Churchill II. Již dříve navíc Penta deklarovala také zájem o překrytí kolejiště a následnou zástavbu nad ním.
„Celý záměr nad kolejištěm vnímáme jako dlouhodobou městskou transformaci, kterou koordinujeme s městem, Českými drahami a Správou železnic s cílem postupně otevřít dnes uzavřené území a propojit centrum Prahy s Vinohrady a Žižkovem,“ dodal Weiss.








