LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

OBRAZEM: Skříň z Polska, zbytek německý. RegioJet převezme první Traxx, zvažuje speciální polep

Traxx MS2 po dokončení montáže. Foto: BombardierTraxx MS2 po dokončení montáže. Foto: Bombardier

Dopravce RegioJet převezme během dubna první dvě lokomotivy Traxx MS2 od společnosti Bombardier. Největší tuzemský soukromý železniční dopravce je chce

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

Vy jste znalec zákona, ale co třeba požádat o stanovisko ÚHOS 🙂

Vašek

Nedávno jsem na toto téma mluvil s právničkou, která se problematikou zakázek zabývá a je i v nějaké komisi pracující pro ÚHOS. A ta se vyjádřila v tom smyslu, že je to zajímavé téma na právní analýzu. takže až taková hloupost to asi nebude.

Vašek

Pane Sůra, jestlipak je RJ pořídil formou veřejné zakázky dle zákona ?

Vašek

Podmínky pro dopravce jsou licencovány státem a navíc je mu vyplácen největší a to velmi významný podíl dodací na žákovské jízdné, takže z toho pohledu by se měl chovat jako veřejný zadavetel.

Petr

RJ dostává největší podíl z kompenzací za státem nařízené slevy proto, že je největší provozovatel komerčních linek (vlaky + busy). ČD jezcí na vlastní triko jen spoje mezi Prahou a Ostravou, kde dostává tyto slevy taktéž proplaceny. Na objednané spoje je nedostávají neb je to zahrnuto přímo v platbách od objednavatele (Ministerstvo nebo kraje). A oproti tomu jsou kompenzace pro RJ jen drobné.

On

Čtyři je na nějaký čas konečný počet, protože i na ně byl problém sehnat financování. Finanční výsledky a byznys plán nedává šanci na vyšší míru zadlužení a banky nejdou do nepřiměřeného rizika. A právě problém s financováním je důvodem zpoždění dodávek proti původnímu plánu.

petr.r

odkud máte tyto informace. My jsme četli něco jiného.
Když bude potřebovat lokotky, tak nemusí už nic řešit, RJ není státní dopravce aby si mohl dovolit lejsnout nejdražší lokotky včetně servisu.

matti

DOTAZ: Na co jich potřebuje víc? Aktuálně má od Lokotrainu půjčené tři Vectrony, takže ty nahradí svými Traxxy, v červnu by měl vyjet ještě jeden spoj na Bratislavu – to je čtvrtý. Další nejsou potřeba.

Petr

a co modernizace tratě brno-přerov?

Eskimo Joe

Typickej Ondr.ůj. Než by nahodil osobnosti typu Karel IV., Zikmund, Rudolf II. atd, tak bude raději většině lidí k Freudovi dodávat vysvětlující letáček, kdo že to vlastně byl. Jakému procentu cestujících tohle asi sepne? Mnohem větším „rakouským Čechem“ je Feldmarschall Radetzky, ale zase, kdo ho pozná? Z podobného soudku by mohl být Metternich s bolševníkem, k tomu by mohli udělat tipovací soutěž kdo že to je s první cenou ubytováním v Kynžvartu 🙂

Milan

Největší rakouský Čech je přece Zimmermann, ne? 🙂

Eskimo Joe

Jeho národní přesah by možná umožnil provoz po celé EU a ještě mnohem dál 😀

K.S.

Když on Feldmaršál Radetzky von Radetz je politicky problematický, nicméně já bych jej třeba poznal, Zikmund to je pro lidi skrz dějepis minulého režimu také problematická osobnost… Rudolf II by prošel asi.
A co tak Přemysl Otakar II?

Eskimo Joe

Ten by se mi tam líbil, nicméně tzv. Rakousko bylo příčinou jeho pádu, to by se nám hoši na jihu smáli a obávám se, že jeho záliba v „Rakušankách“ to nevyváží 🙁

K.S.

No ale zase to chvíli ovládal, ne? Tak jestli mohly mít ČD na pendolínech kdysi starého Procházku, tak co by tam nemohl být on?
To mi připomíná kdysi jsem četl, no asi fejeton, jednoho šlechtice proč ve Vídni tak neradi viděli Chotkovou, no že prý to bylo protože si šlechtici pamatovali právě na Otakara II. Co je na tom pravdy kdoví…

Na druhou stranu když jsem se tak na ty věci podíval znova a něco vyhrabal o jeho posmrtném vystavení, popis, tak bych se nedivil kdyby „Rakušanky“ měli podobnou zálibu.