Obrazem: Prostranství před brněnským nádražím se promění, práce začnou v březnu

Prostor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářProstor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelář

Po dokončení prací bude část nynější silnice sloužit jako pěší zóna. Konkrétně jde o jízdní pruh u Letma.

S příchodem března začnou v Brně práce na kultivaci prostoru před hlavním nádražím. Místo se má stát přívětivějším k chodcům a naopak méně vstřícné k automobilové dopravě. Proměna přednádraží by měla být hotova do konce června. V průběhu stavby bude v místě omezen provoz.

Práce budou rozděleny do dvou etap. První potrvá od 1. března do 14. května a řidičům se během ní uzavře ulice Nádražní ve směru z Koliště na Nové sady, tedy jízdní pruh u budovy obchodního centra Letmo. Vozidla projedou pouze v opačném směru od Nových sadů směrem na Koliště (podél nádražní budovy).

Směrem od viaduktu bude přikázaný směr jízdy na Benešovu. V opačném směru bude doprava z Benešovy svedena pod viadukt a na křižovatku Dornychu, Křenové a Koliště. Pěší budou muset staveniště obcházet podél budovy hlavního nádraží. V navazující etapě se přidá uzavření druhé strany Nádražní.

Prostor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářProstor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářProstor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářProstor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářProstor před nádražím v Brně po úpravách, vizualizace. Autor: ARCHIKA - architektonická projekční kancelářTramvaje v Brně.
Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Po dokončení prací bude část nynější silnice sloužit jako pěší zóna. Konkrétně jde o jízdní pruh u Letma. V novém uspořádání bude možné kolem nádraží projíždět pouze ve směru od Nových sadů. Od viaduktu nebude možné odbočit k nádraží a z Nádražní se řidiči nedostanou do Benešovy. Pro krátkodobé zaparkování vzniknou u nádraží i Letma nová místa.

Z prostoru mají zmizet také některé bariéry. Odstraněno bude například zábradlí u vchodu do nádražní budovy, kde vznikne místo pro přecházení. Zábradlí zmizí také z tramvajového ostrůvku na protější straně u KFC. Tamtéž budou také odstraněna parkovací místa.

Tagy brno Brno hlavní nádraží
74 komentářů