Obrazem: na okraji Paříže vzniklo deset kilometrů nové tramvajové trati

Nová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: AlstomNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: Alstom

Doba jízdy se díky tramvajové trati oproti autobusům zkrátila o půl hodiny.

Region Île-de-France zahájil o víkendu provoz na další tramvajové trati. Spojuje Paříž od zastávky Porte de Choisy s městem Orly poblíž stejnojmenného letiště. Na celkem nové tramvajové lince T9 jezdí tramvaj Citadis od Alstomu.

Nová linka nahradila autobusovou linku 183. Zatímco autobusu trvala cesta 60 minut, tramvaji trvá půl hodiny. Na trase je celkem 22 zastávek. Nový úsek stál 404 milionů eur, tramvaje přišly na 75 milionů eur. Region počítá s tím, že tramvaje postupně prodlouží až k letišti. Provozovatelem linky je společnost Keolis, která současně získala zakázku na provoz navazujících autobusů.

Alstom pro linku dodal celkem 22 tramvají Citadis 405 o délce 45 metrů s kapacitou 314 cestujících, na každé straně je osm dveří. Tramvaje jsou doplněny světelnou linkou podél celého vozu, na návrhu se podílelo designerské studio Saguez & Partners. Tramvaje byly vyrobeny v závodě Alstomu v La Rochelle.

Nová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: AlstomNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: Île-de-FranceNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: Île-de-FranceNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: AlstomNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: Île-de-FranceNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: Île-de-FranceNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: AlstomNová tramvaj Alstom Citadis pro linku T9 Porte de Choisy - Orly. Foto: AlstomTrasa nové tramvajové trati Porte de Choisy - Orly. Foto:  Île-de-France
Tagy alstom Île-de-France Paříž
28 komentářů