Letecké společnosti Letectví

Obrazem: KLM má první Boeing 787-10, létá se speciálním nátěrem ke stému výročí

Boeing 787-10 v barvách KLM: Foto: Paul Ridderhof / KLM
Boeing 787-10 v barvách KLM: Foto: Paul Ridderhof / KLM

Letecká společnost KLM zařadila do své flotily první Boeing 787-10 Dreamliner. Letadlo s vyšší kapacitou oproti verzi 787-9 už nasadila dva dny po převzetí do ostrého provozu. Létat bude ve speciálním nátěru, který připomíná sto let KLM.

KLM převzalo letadlo s nepatrným zpožděním, nemohlo se tak stát součástí hlavní oslavy sto let založení aerolinek, která proběhla v sobotu. V Amsterdamu letoun s registrací PH-BKA přistál v neděli ráno. V úterý se vydal už na první let s cestujícími na letiště Kilimandžáro. Letadlo kromě stovky na trupu získalo název „Oranjebloesem“ (pomerančový květ). Objevit se má na dalších dálkových trasách KLM, například do Toronta nebo Dubaje. Létá v konfiguraci 34 míst v byznysu a 310 v ekonomické třídě.

Nizozemský dopravce bude mít ve flotile více dreamlinerů než původně plánoval. V rámci skupiny Air France – KLM má dojít k přeskupení objednávek, KLM tak namísto sedmi objednaných Airbusů A350 získá šest 787-9 původně určených pro Air France.

Celkem má KLM objednáno 8 ěchto letadel, aktuálně má ve flotile 13 dreamlinerů 787-9.

 

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vít Jůza

K čemu slouží to množství aut před tím letadlem na obrázku?

Cestující LBC MHD

To nové letadlo má ekologičtější motory, takže vypouští méně CO2. Těmi osobáky se to snaží vyrovnat, aby naplnili limit, na který si koupili povolenky. Btw jsou to všechno cinknuté Volkswageny 🙂