Letecké společnosti Letectví Letiště

Obrazem: Do Česka poprvé přiletěl Boeing 777-300ER v nátěru pro fotbalový šampionát

Boeing 777-300ER společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Petr Juriš
Boeing 777-300ER společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Petr Juriš
Letadlo výjimečně nahradilo na lince do Dauhá menší dreamliner.

Do Prahy dnes na pravidelné lince z Dauhá dorazil Boeing 777-300ER ve speciálním nátěru připomínající fotbalový šampionát, který proběhne za dva roky v Kataru.

Qatar Airways ho nasadily na linku výjimečně místo Boeingu 787-8. Jedním z důvodů je i zvýšená poptávka po leteckém cargu, Boeing 777-300ER má větší nákladní prostor.

Praha se stala zatím 23. destinací, kam Qatar Airways letadlo registrace A7-BEB nasadily. Jako první letělo do Curychu. Letadlem chce firma upozornit na fotbalový šampionát, který se v zemi uskuteční. Švýcarsko bylo vybráno jako první cílová destinace záměrně: fotbalová federace FIFA sídlí právě v Curychu.

Pro dopravce bude samotný šampionát lákavou příležitostí: v Dauhá má bezkonkurenčně největší podíl na místním letišti. Do března příštího roku chce z Kataru létat do 125 destinací. Na letišti Hamad International Airport probíhá současně rozsáhlá modernizace a rozšiřování na celkovou kapacitu až 58 milionů cestujících ročně v roce 2022. Qatar Airways jsou oficiálním partnerem šampionátu.

Kvůli horku v Kataru se šampionát uskuteční v nezvyklém termínu v listopadu. Podle amerických vyšetřovatelů provázela výběr mistrovství korupce některých funkcionářů FIFA.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gajda

A kolik pax přivezl a odvezl někdo ví?

Petr

Na odlet asi 230

Tomáš

Je tady po třetí (dvakrát tu byl A7-BAX se starou FIFA livery) až teď přiletěl v téhle livery.

Vlk

Qatar měli vždycky hezlé livery…………..