OBRAZEM: Další dopravce s Traxxy. EP Cargo převzalo první lokomotivu od Bombardieru

Nový Traxx pro EP Cargo. Autor: OestreichNový Traxx pro EP Cargo. Autor: Oestreich

Nákladní železniční dopravce EP Cargo ve středu převzal první ze dvou nových lokomotiv Traxx F140 A3, které si objednal u

Zpět na článek
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan

po stránce designu za mě:
1) vectron
2) taurus
3) vana
4) traxx

Petr

jaký traxx- je jich více.

liposh

Jako laik, který prostě jen má rád vláčky, jsem se zděsil, když jsem na českých kolejích po pěkných Taurusech a ještě hezčích mašinkách ř.380 začal vídat Vectrony a říkal jsem si, že je to designově takovej hnus, že to snad nejde překonat. Ale Bombardier s Traxxem dokázal, že jde udělat ještě větší hnus 😀 Copak ty firmy nezaměstnávaj žádné designery, jenom inženýry, kteří ten vnitřek narvou do jakéhokoliv kvádru? …A pokud tu někdo řekne, že lokomotivy nemusí mít žádný design, tak po něm půjdu a umlátím ho tlustou učebnicí průmyslového designu…s vostrýma rohama vazby 😀

Petr M.

Jako laika, který má rád vláčky mě žádný z Vámi jmenovaných designů nijak neuráží.

A věřte mi, i kdyby jste Vy nakreslil a vyrobil loko podle tlusté učebnice průmyslového designu, tak se najdou takoví, kteří Vás budou chtít bít jinou, podobně tlustou knihou akorát s nepatrně jinak hranatýma rohama vazby. 🙂

asdf

Ano, design Traxxů je dost účelný a nudný. Ale nevadí mi. Nicméně design Škody 109E nepovažuji vůbec za povedený, spíš naopak. Je to takový dost nepovedený a okatý pokus napodobit Taurus.
A ano, souhlasím, že Vectron je taky nepovedený. Oproti krásným čistým liniím Taurusu je vyloženě zmrvený. Nechápu, proč Siemens neudělal nějaký zcela jiný a ladnější. Nakonec design mu šel vždy velmi dobře.

Petr

kolik by ten desing navíc stál? Nákladní (osobní)lokotky nemusí mět desing, protože desing se neslučuje s ergonomií jak už oprav nebo provozu.Podívejte se na tu učebnici a jestli ty články nebyly psané nějakým mechanikem nebo fírou, tak je to jen četba pro děti.

kosočtverec s čárkou uprostřed

Myslím, že těm pánům, kteří si tu lokomotivu pořídili, je srdečně jedno, jestli někdo z vás při pohledu na ni dosáhne erekce..

Honza

I když jsem vlastenec tak musím podotknout že se mi třeba líbí více vectron než 380 svým designem.

Asdf

To Kosočtverec : Chápu, co svým komentářem chcete sdělit, ale je poněkud mimózní. Těm pánům je to asi jedno, každopádně nám je zase úplně jedno, co si o tom designu myslí nějací pánové. My hodnotíme design samotný a ne to, co si o něm někdo myslí 😉 Zcela analogicky mi je taky úplně jedno, co si myslí o designu Octavie někdo, kdo si ji zrovna koupil. Je jen jedním z mnoha a navíc jeho vkus není můj vkus a jestli on si ji koupil jen proto, že je nejvýhodnější a design ho nezajímá, je mi upřímně řečeno zcela fuk. Mně… Číst vice »