Obrazem: Croatia Airlines zahájily lety Praha – Split. Na Ruzyni nechyběla vodní brána

Letadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines v Praze. Pramen: Letiště PrahaLetadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines v Praze. Pramen: Letiště Praha

V sobotu přiletělo ze Splitu letadlo Bombardier Dash 8, firma bude na linku nasazovat rovněž Airbus A319.

Chorvatská letecká společnost Croatia Airlines v sobotu vypravila první let na nové sezónní lince mezi Splitem a Prahou. Na inauguračním letu ze Splitu přiletělo letadlo Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA, na Letišti Václava Havla ho přivítala vodní slavobrána.

Nové přímé spojení mezi oběma městy bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319. Na stránkách dopravce lze koupit zpáteční letenky od 3540 korun, což má být zaváděcí cena včetně letištních tax a odbaveného zavazadla (max. 23 kg).

Letadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines a vodní brána. Pramen: Letiště PrahaLetadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines v Praze. Pramen: Letiště PrahaLetadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines v Praze. Pramen: Letiště PrahaLetadlo letadlo Bombardier Dash 8 společnosti Croatia Airlines v Praze. Pramen: Letiště Praha

„Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří, a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl obchodní ředitel Croatia Airlines Slaven Žabo.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť.

Tagy Croatia Airlines letiště praha Praha - Split
13 komentářů