umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Obrazem: British Airways ukázaly první A350, létat bude s novou generací byznys třídy

Nový A350-1000 v barvách British Airways. Foto: BA
Nový A350-1000 v barvách British Airways. Foto: BA

Letecká společnost British Airways veřejnosti představila první z 18 letadel Airbus A350-1000. Letadlo je prvním ve flotile britského dopravce, které bude létat s novou generací byznys třídy.

Nová byznys třída je nazvaná Club Suite, cestujícím slibuje větší soukromí a pro každé sedadlo přístup do uličky. Celkem bude mít letadlo 56 míst v byznys třídě, 56 v premium economy a 219 v ekonomické třídě.

British Airways letadlo nejprve nasadí na linku z Londýna do Madridu kvůli výcviku posádek. Od října začnou letadlo nasazovat na linky do Dubaje, Toronta, Tel Avivu a Bengalúru.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mikiqex

Tříbodové pásy v kabině jsem ještě nikdy neviděl. Sedadla vypadají tak nějak sterilně, což mi ale k BA tak nějak patří. Chápu, že vzhled letadla je až to poslední, ale mně se prostě ty nové Airbusy nelíbí (byť jako pasažér Airbus preferuji). Myslel jsem, že je to jen otázka livery, ale evidentně není.

Cestující LBC MHD

Ty tříbodové pásy vypadají dost nepohodlně. S mojí postavou si dovedu představit, jak mě to bude přes rameno škrtit. To je za pokrok.

Hasler

Takže autem taky nejezdíte?

Ulafme

Oproti těm současným sedačkám je to určitě obrovský rozdíl, ale mi osobně se ty reverse herringbone suites vůbec nelíbí; bez ohledu na let. společnost.
Pokud letí spolu dva lidé, tak musí sedět každý zvlášť a to je o ničem. To už je lepší premium economy. Nebo letět s někým, kdo ty dvojky nabízí.
A jak je vidět, tak klasická první třída už je opravdu na vymření. Přitom pamatuji časy ne tak dávné, kdy se „firstka“ (opět bez ohledu na aerolinky) vyprodávala rychleji než business.

Jen tak

no jo, jenze to byly doby, kdy „C“ byla jen vetsi sedacky a trošku větší „recline“.

s nástupem full flat sedacek v „C“ … je firstka v háji.