egoe-plus
Autobusy Logistika

Obrazem: Autobus Škoda 706 RTO znovu slouží jako pojízdná prodejna

Pojízdná prodejna Madeta v autobusu Škoda 706 RTO. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Pojízdná prodejna Madeta v autobusu Škoda 706 RTO. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Jihočeská mlékárna Madeta dnes poprvé vyjela mezi lidi se svou novou pojízdnou prodejnou. Kompletně pro tento účel zrekonstruovala autobusový veterán Škoda 706 RTO. Tyto autobusy sloužily jako pojízdné prodejny v 70. a 80. letech. Madeta dnes svou retroprodejnu zaparkovala v centru Hluboké nad Vltavou v rámci oslav sta let od založení republiky.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrB

Nevi nahodou nekdo kde to RTO vubec parkuje? V Budejcich na Rudolfovske tride v hlavnim sidle Madety? A kde to proslo rekonstrukci? V DPmCB nebo u Jihotransu? Diky.

Martin

Parada…

Petr.R

nevím, ale může se s veteránskou značkou podnikat? Tyhle vozy už nemají jezdit, jednookruhový brzdy, vzduchový posilovač řízení nepatří do dnešního provozu

železničář v důchodu

Pojízdná prodejna přece nevozí cestující a veterány, mají-li byť i jen „veteránskou espézetku“, se i v běžném provozu po silnicích přesunovat smějí – a jak souvisí podnikání v podobě prodeje mlékárenských výrobků ve stojícím vozidle s jeho „veteránskou značkou“?

Petr.R

ta prodejna by musela jezdit jen na srazy, dnes je to v pořádku.

železničář v důchodu

Já ovšem běžně vídám automobily i autobusy s veteránskými značkami i při jiných presentacích, než jsou veteránské srazy – takže v tom Vašem názoru něco nehraje. Kromě toho předpokládám, že ta prodejna stejně nebude mít nějaký pravidelný jízdní řád a s ním i spojené pravidelné prodejní doby, ale bude vyjíždět jen na různé trhy a podobné akce (včetně třeba i oslav železničních výročí, apod.). Mě spíše překvapuje, že se tady ještě nikdo nepozastavil nad tím, že z „ertéóčka“ udělali sice pojízdnou prodejnu, ale s interiérem v (moderní) podobě, ve které nikdy neexistoval a vlastně asi ani existovat nemohl, a že… Číst vice »

Petr.R

přečtěte si stanovy používání veteránských čísel třeba-Historické vozidlo nelze provozovat na pozemních komunikacích za účelem podnikání a běžného denního užívání pro vlastní potřeby.
Jestli to byla pojízdná prodejna, tak asi zkušební komisař to kontroloval bez tych regálů a možná si tenhle článek přečte někdo a odebere tomu komisaři razítka a vyloučí z veteránské komise.

železničář v důchodu

To je otázka výkladu: podle mě (ale nejsem vykladačem stanov) občasný příležitostný prodej mlékárenského zboží ve stojícím vozidle lze přece jen těžko považovat za „provozováním historického vozidla na pozemních komunikacích za účelem podnikání a běžného denního užívání pro vlastní potřeby“ – tím by byla třeba (pravidelná veřejná) přeprava osob nebo zboží, ale ne odvoz nějakého zboží na trh nebo na nějakou nostalgickou akci, kde to zboží prodám a zpestřím tím jak sortiment tam nabízeného zboží, tak i „kulturní složku“ programu té akce. Navíc pochybuji, že by správnost postupu neměl provozovatel vozidla s tím zkušebním komisařem předem včas řádně projednán, aby… Číst vice »