Obchvat Tachova vyvede dopravu z centra, stavba má začít v roce 2027

Pohled na Tachov z kostelní věže. Pramen: Město TachovPohled na Tachov z kostelní věže. Pramen: Město Tachov

Město trápí těžká tranzitní doprava, která ve špičkách tvoří dlouhé kolony.

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Celkově si myslím, že Tachovsko potřebuje, krom tohoto obchvatu ještě dvě infrastrukturální stavby:
– Úpravu II/199 aby se vyhýbala obcím a aby měla podobné parametry jako II/198 z Plané do Vítkova.
– Narovnání železnice z Pané do Tachova tak aby mohla být konkurenceschopná autu, 16min + 16-7 min čekání na vlak do/z Plzně je vůči autu dost nekonkurenceschopné.

David

A pak teda taky chodníky, přechody, povrchy a celkově zkulturnit náměstí (byť teda tam jde především o budovy a služby v nich, se kterými kraj ani město moc nezmůže krom snahy o nějakou dohodu s majiteli)

BND30

Tachovsko je zvláštní okres. Nemá nemocnici, rok tam nebyl ani notář. Není tam divadlo, ani pořádné kino. Má krásnou přírodu například okolo Mže a v příhraničí.
Po roce 1945 bylo odsunuto původní obyvatelstvo, přišli noví obyvatelé. Začala těžba nerostných surovin, hlavně uranu, po roce 1990 se těžba utlumila. Horníci odešli, vyrostly tam krabicové robotárny. Přišli noví robotníci Poláci, Rumuni, Bulhaři, Ukrajinci.
Je tam problém s dopravní obslužností, alkoholem za volantem, drogy…

kpetr

To narovnání by ani nemuselo být, pokud by se místo dýchavičných Regionov a 810 nasadily výkonnější motorové jednotky ( 841, 844, atp.) nebo BEMU s dobíjením v Plané u M.L. a stacionárně v Tachově. Hlavní brzda v podobě mnoha přejezdů s kříži = 20 km/h už je eliminována změnou na PZS.

Alibaba

Tam to chce narovnat úplně: https://mapy.cz/s/balekacufa

FenyAMG

Pro cestu do Plzně fajn, ale do Plané a M. Lázní?

Alibaba

Nakreslil jsem tam triangl, trasované minimálně na 100 km/h, takže by jste v Plané (a dál) byl dřív než po staré trati.

bkv

A ten tunel u Lomu bude jak dlouhej?

Alibaba

Tak jak jsem to namaloval, tak cca 500 m.
Šlo by to trasovat i víc směrem ke Mži (bez tuneelu s vyššími náspy), ale zase by to bylo dál do obce Lom.

Ota

Vetsina dopravy na hranice nejezdi po II/199, ale po silnici nekolik km severneji, ktera jiz byla znacne optimalizovana (obchvat Halze, obchvat Ctibore). Jeste by to tedy chtelo upravit jeji oznaceni.

FenyAMG

To by musel být hlavně uzel expresů v Plané, neboť z Tachova (Tachovska) nedojíždí lidé jen do Plzně, ale z velké míry též do M. Lázní.

Jarda

ono to není třeba srovnávat s autem…kdo si myslíte, že bude mít plonkový půl míče, Tachov není žádný byznys centrum…lidi budou jezdit tím na co mají…jestli to bude 16+7 nebo 16 je úplně jedno

Panoramix

To už snad ani nejde nazvat obchvatem. To je prostě nová komunikace propojující dvě silnice 2. třídy někde v polích. A nestačily by aspoň provizorně zákazy vjezdu vozidlům nad 12 tun do města a v okolních obcích, ať si to kamiony objedou po I/21 přes Planou? Toho by šlo dosáhnout podstatně rychleji s menším papírováním a v podstatě s nulovými náklady a vlivy na životní prostředí.

Jiří Kocurek

A že tam bez dopravy zkrachuje fabrika, to je vlastně jedno. Okresní město, kam se po silnici s kamionem nedostanete. Složíte to na 2 až 3 šestitunky a spálíte tak 2x více paliva.

Tomáš

Jen pro lepší představu, jak asi trasa obchvatu bude vypadat (je to převzato z ÚP Tachova). https://mapy.cz/s/bekocukede

Milan

Dík, zrovna jsem chtěl psát, že by to chtělo mapu. Každé nejsme odtama. 🙂

David

Díky, tak si říkám, že by se zas tak moc nestalo to propojit i se silnicí na Ctiboř a Halže. Pak už jen v budoucnu dodělat obchvat Horní Výšiny a celá II/199 a obchvat Tachova by byl kompletní.

Lukáš

Něco jako jsem vyznačil tady: https://mapy.cz/s/fodonezosu ? Místní by mě asi rádi neměli :).

Ota

Z mapy.cz to tak nevypada, ale funkci II/199 prevzala silnice o nekolik km severneji. A pokracovani obchvatu k ulici U Ctibore je planovana – mela by vezt jizne od rybnika Hejcak.

David

Hlavně je to zbytečné, stačilo by pro začátek jen pár set metrů na to zmíněné propojení a pak by obchvat fungoval zhruba takto: https://mapy.cz/s/furefokuhe