dpp

Obchvat Lubence: Hochtief byl vyřazen, zakázku dostane Swietelsky a Strabag

D6, ilustrační foto. Autor: Ministerstvo dopravy ČRD6, ilustrační foto. Autor: Ministerstvo dopravy ČR

Osmikilometrový obchvat Lubence na dálnici D6 nakonec nebude stavět konsorcium s nejlevnější nabídkou. Sdružení Hochtief, Colas a M-Silnice, které bylo

Osmikilometrový obchvat Lubence na dálnici D6 nakonec nebude stavět konsorcium s nejlevnější nabídkou. Sdružení Hochtief, Colas a M-Silnice, které bylo ochotné dálnici postavit za 992 milionů korun, tedy zhruba za 67 procent předpokládané ceny, bylo ze soutěže vyřazeno.

Lubenec - obchvat. Autor: Ředitelství silnic a dálnic

Lubenec – obchvat.
Autor: Ředitelství silnic a dálnic

„Z jejich strany nebyly splněny zadávací podmínky, které byly u této veřejné zakázky stanoveny,“ uvedl bez dalších podrobností mluvčí ŘSD Jan Studecký. Hochtief a spol. byl jediný, kdo přišel s cenou pod miliardu korun, zbylých sedm účastníků se dostalo přes tuto hranici.

„Při jednání s hodnotící komisí jsme odprezentovali technické řešení, které investor považoval za variantní řešení. To bylo důvodem našeho vyloučení. I proto preferujeme projekty, které nám naplno umožňují využít naše odborné kompetence, jako jsou například projekty v režimu design&build či PPP,“ sdělila k tomu šéfka komunikace Hochtiefu Karolina Kříženecká.

Smlouvu díky vyřazení Hochtiefu dostane druhý v pořadí, kterým je konsorcium Swietelsky, Strabag. To šlo do soutěže s cenou 1,038 miliardy (70 procent projektantského odhadu).

„V současné době se zhotovitelem řešíme smlouvu, stavbu zahájíme v nejbližších týdnech,“ doplnil Studecký. Ředitelství silnic a dálnic se otevřela cesta k uzavření smlouvy i díky tomu, že se Hochtief v zákonné lhůtě neobrátil na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže; lhůta vypršela koncem minulého týdne.

Obchvat Lubence naváže na stavby úseků Nové Strašecí – Řevničov a obchvat Řevničova, které se ŘSD podařilo zahájit už v prosinci. Celkem tak bude ve výstavbě téměř 18 kilometrů D6.

Tagy D6 Hochtief Lubenec ŘSD Strabag swietelsky
Žádné komentáře