Obrazem: Obchvat Dolní Lhoty na silnici I/34 je na jarní finiš dobře připraven

I/34, obchvat Dolní Lhoty, dokončovací práce na novém mostě. Pramen: SwietelskyI/34, obchvat Dolní Lhoty, dokončovací práce na novém mostě. Pramen: Swietelsky

Položena je většina podkladních asfaltových hutněných vrstev, dokončena je třísetmetrová protihluková stěna a dokončovací práce probíhají i na sto metrů dlouhém novém mostě.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Koro

Koukám, že to je obchvat cca 8 domů. To se vyplatí?

Georg

to je vychodni cast vesnice u cesty. pak je tam jeste centrum.
nevim, jestli se to vyplati, ale asi bylo jednoduche to postavit. asi zmizi omezeni rychlosti a v obci se bude dat lepe zit.

Jiřik

Průsečná křižopvatka silnice I. a II. třídy, kde se bude běžně jezdit stovkou?
Palec dolů pro zadavatele a projektanta, protože ta II/153 překonává snad desetimetrové převýšení, tam by se MÚK krásně vešlo…

Miky

No, trochu to připomíná ten Chýnov. Tam to bude svádět ke svižné jízdě, zejména od Stráže, i když předpokládám, že tam bude 70. Ale vzhledem k malé intenzitě na 153 ta MÚK asi nevyšla.

Kebab

To zase bude divení, proč se tam bourá a nakonec budou i materiální škody větší, než kdyby se to postavilo rovnou pořádně, tedy s MÚK.

Pako

MÚK znamená most. Most by měl převzít správce komunikace, tedy v případě silnice II/156 je to KSÚS. Krajské správy mosty nechtějí. Nemají peníze a lidi na údržbu.

Pako

Už to začalo s mosty na místních komunikacích, kde se o mosty měly starat obce. Samozřejmě, že nestaraly. Proč a z čeho? Nyní se staví na zadní krajské a okresní správy. Musí se změnit zákon v tom, že o všechny mosty přes dálnice a silnice I. třídy se bude starat ŘSD. Jinak holt budou přibývat další a další obchvaty pouze s úrovňovými křižovatkami.

Jiřik

Právě že tady by to bylo obráceně. Po mostu by vedla I/34 ve správě ŘSD, zatímco II/153 ve správě kraje by vedla pod mostem.

Paja

Já se domnívám že v Chýnově byl problém v tom, že se přes tu novou křižovatku jezdilo ještě před uvedením obchvatu do prozovozu ve směru na Planou. Lidi si zvykli že to projedou. Pak se otevřel obchvat a že tam najednou přibylo Dej přednost v jízdě si nikdo nevšimne, protože všichni jezdí po paměti.
Rozhodně není problém to, že tam není MÚK. I rozhledy tam jsou naprosto v pohodě.