O 28 stránek méně. České dráhy zásadně zkrátily přepravní podmínky

Cestující v Židlochovicích. Foto: České dráhyCestující v Židlochovicích. Foto: České dráhy

Nově se rozšířila bezplatná přeprava služebních psů a kompenzačních pomůcek.

Ve vlacích Českých drah platí od dnešního dne novelizované Smluvní přepravní podmínky (SPPO). Jeden z klíčových dokumentů dopravce je o téměř třetinu kratší. Z původního rozsahu 98 stran došlo k zestručnění na 70 stránek. Úprava má přinést lepší orientaci zákazníků.

Jednou z hlavních změn je zavedení bezplatné přepravy služebních psů ve službě i na další sbory, například městské policie nebo hasičů. Nově je také bezplatná přeprava kompenzačních pomůcek u osob, které nejsou držiteli průkazu ZTP/P. Jde o rozšíření nad rámec nad rámec platné legislativy. „Jedná se například o pomoc cestujícím, kteří jsou dočasně odkázáni při pohybu např. na invalidní vozík v důsledku nemoci nebo úrazu,“ uvedl Šťáhlavský.

České dráhy podle své tiskové zprávy prohlubují svou tradici společensky odpovědného dopravce, který jako první v Česku zavedl bezplatnou přepravu asistenčních psů a tento model se později prosadil také u dalších dopravců a v roce 2000 byl zaveden i do novelizovaného Přepravního řádu Českých drah.

SPPO jsou univerzálním dokumentem, který musí reflektovat všechny možné situace v různých typech dopravy. Pokrývají také komplexní rozsah doplňkových služeb. Z dokumentu zmizely různé přílohy. Z přehlednějších a jednodušších podmínek mají těžit všichni cestující i zaměstnanci.

Tagy České dráhy smluvní přepravní podmínky SPPO
71 komentářů