LOT 3a leaderboard

Nový terminál na letišti v Pardubicích je hotov, cestujícím se otevře v lednu

Terminál Pardubice. Autor: Letiště PardubiceTerminál Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Společnost East Bohemmian Airport, která provozuje pardubické letiště, završila měsíční proces přebírání nového terminálu od stavbařů. Úřad pro civilní letectví

Společnost East Bohemmian Airport, která provozuje pardubické letiště, završila měsíční proces přebírání nového terminálu od stavbařů. Úřad pro civilní letectví dal tento týden souhlas se zahájením testovacího provozu, cestující veřejnosti se stavba za čtvrt miliardy otevře nejspíš koncem ledna. Letiště to oznámilo v tiskové zprávě.

„Přejímka stavby proběhla bez komplikací a terminál je takový, jaký potřebujeme – moderní a účelný, s kapacitou na odbavení dvou letadel najednou, přímo u stojánek pro velká dopravní letadla,“ uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

Letiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Letiště Pardubice.
Autor: Letiště Pardubice

Ještě před příchodem prvních cestujících se do nových prostor přestěhují poskytovatelé služeb, které dosud fungovaly ve staré hale, například duty free shop či prodej suvenýrů.

Výstavba nové odbavovací haly trvala rok a půl. Podle vedení letiště, které patří městu Pardubice a kraji, byla nutnou podmínkou dalšího rozvoje a už přilákala další lety. „Věřím, že v nových podmínkách výkony pardubického letiště dál porostou. Například koncem března se nabídka letů z Pardubic rozšíří o pravidelnou linku do španělského Alicante,“ dodala Šmejkalová.

Pardubické letiště se letos otřepalo z loňské krize, kdy počet cestujících spadl na pouhých 31 tisíc. Letos by počet cestujících měl překonat – především díky ruským charterům – 87 tisíc. Tím by se letošek stal pátým nejúspěšnějším rokem v historii letiště.

Terminál aktuálně staví i na letišti v Českých Budějovicích.

Tagy Letiště Pardubice terminál
Žádné komentáře