Nový spoj ÖBB otvírá cestu z Prahy do Benátek vlakem s jedním přestupem. Za 48 euro

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhyČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

Železniční fanoušci i ti, kteří nechtějí letět, budou mít od prosince novou možnost, jak se relativně rychle a levně dostat

Železniční fanoušci i ti, kteří nechtějí letět, budou mít od prosince novou možnost, jak se relativně rychle a levně dostat z Česka do italských Benátek. Rakouské spolkové dráhy ÖBB zavádí od nového jízdního řádu další denní vlak mezi Vídní a Benátkami, který dobře navazuje na první railjet z Prahy. Při včasném nákupu se dá dostat s cenou pod 48 euro, s očekávaným cenovým soubojem na trase mezi Prahou a Vídní po vstupu Regiojetu je možné čekat ještě nižší cenu.

ÖBB jako jeden z prvních evropských železničních dopravců už začaly prodávat jízdenky na nový jízdní řád. Pro cestu do Benátek nabízí na jedné jízdence spojení z Prahy v 6.51 a příjezdem do Vídně v 11.03. Z Vídně pak nový spoj vyjíždí ve 12.32, v Benátkách je ve 20.05. V obou případech jedou cestující railjetem.

Podle návrhu jízdního řádu je možné jet do Vídně ještě dříve ve 4.49 railjetem a využít tak čas na přestup k rychlé prohlídce Vídně.

Jízdenku z Prahy do Benátek nabízí ÖBB při nákupu dopředu za 48 euro, stejně stojí i zpáteční cesta. Z Benátek vyjíždí vlak v 9.55, v 17.35 je ve Vídni. V 19.10 pak jede railjet do Prahy s příjezdem ve 23.14.

S jedním přestupem lze z Prahy do Benátek cestovat už dnes, ale pouze přes noc. Z vlaku Praha – Curych musí cestující vystoupit v Linci a přestoupit na přímý noční vlak do Benátek. V minulosti jezdily z Prahy do Benátek přímé vozy.

Na trase do Benátek má vlak konkurenci hlavně mezi letadly. Z Prahy do Benátek létají čtyři společnosti: ČSA, easyJet, Wizz Air a Volotea. I díky tomu patří Benátky přes léto mezi jedny z nejlevnějších destinací, kam jde z Prahy pořídit letenky.  Od zimního letového řádu ale nabídka výrazně klesne.

 

Tagy Benátky České dráhy ÖBB railjet RegioJet
10 komentářů