Cestovní ruch Železnice

Nový spoj ÖBB otvírá cestu z Prahy do Benátek vlakem s jedním přestupem. Za 48 euro

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy
ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

Železniční fanoušci i ti, kteří nechtějí letět, budou mít od prosince novou možnost, jak se relativně rychle a levně dostat z Česka do italských Benátek. Rakouské spolkové dráhy ÖBB zavádí od nového jízdního řádu další denní vlak mezi Vídní a Benátkami, který dobře navazuje na první railjet z Prahy. Při včasném nákupu se dá dostat s cenou pod 48 euro, s očekávaným cenovým soubojem na trase mezi Prahou a Vídní po vstupu Regiojetu je možné čekat ještě nižší cenu.

ÖBB jako jeden z prvních evropských železničních dopravců už začaly prodávat jízdenky na nový jízdní řád. Pro cestu do Benátek nabízí na jedné jízdence spojení z Prahy v 6.51 a příjezdem do Vídně v 11.03. Z Vídně pak nový spoj vyjíždí ve 12.32, v Benátkách je ve 20.05. V obou případech jedou cestující railjetem.

Podle návrhu jízdního řádu je možné jet do Vídně ještě dříve ve 4.49 railjetem a využít tak čas na přestup k rychlé prohlídce Vídně.

Jízdenku z Prahy do Benátek nabízí ÖBB při nákupu dopředu za 48 euro, stejně stojí i zpáteční cesta. Z Benátek vyjíždí vlak v 9.55, v 17.35 je ve Vídni. V 19.10 pak jede railjet do Prahy s příjezdem ve 23.14.

S jedním přestupem lze z Prahy do Benátek cestovat už dnes, ale pouze přes noc. Z vlaku Praha – Curych musí cestující vystoupit v Linci a přestoupit na přímý noční vlak do Benátek. V minulosti jezdily z Prahy do Benátek přímé vozy.

Na trase do Benátek má vlak konkurenci hlavně mezi letadly. Z Prahy do Benátek létají čtyři společnosti: ČSA, easyJet, Wizz Air a Volotea. I díky tomu patří Benátky přes léto mezi jedny z nejlevnějších destinací, kam jde z Prahy pořídit letenky.  Od zimního letového řádu ale nabídka výrazně klesne.

 

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lubos

Z Prahy do Benátek se dá jet s jedním přestupem i dnes, jak přes den, tak přes noc. Přes Mnichov: http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-italie-cena-spojeni/#Praha%E2%80%93Benatky
A přes Vídeň přes noc: http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-italie-cena-spojeni/#Brno%E2%80%93Benatky

Michal

Kromě toho, že cesta z Prahy do Benátek už otevřená je, by mě zajímalo, pro jakou cílovku autor toto doporučení píše. Jedu výjímečně ze Štrby denním spojem a přijde mi to jako dost velký voser – a to mluvíme o 6,5 hodinách bez přestupu v modernizovaném Pendolinu…

Trochu jsem se těšil, že nějaký idealista z FS zase začal posílat do Prahy postele, jako před těmi 7 či kolika lety, ale asi idealisti došli i v Itálii…

Oskar Štejfa

Pane Sůro, díky za článek. Taky jsem hledal spojení do Londýna vlakem. Jak se tam dá dostat nejlépe? Hledal jsem spojení, a našel jsem noční vlak DB z Berlína do Frankfurtu, pak pokračovat ICE a ES. Dá se to nějak časově efektivněji? (nemyslím tím celodenní cestu, chce to nějaký noční vlak)

qwasar

Do Londýna lze i spodem nightjetem z Vídně/Lince do Köln Hbf, pak ICE/EST, na St.Pancras po 1400.

Michal Šafránek

Praha – Londýn lze i přes Drážďany nebo mnichovskými expresy… 3-4 přestupy… doba jízdy cca 14 hodin 😉 a já bych tedy hned jel!

Tomas

Prvni railjet je v návrhu md ve 4,49 nikoliv 6.51.

tomas

čímž jsem mimochodem zjistil, že z nabídky zmizel noční vlak Praha – Wien a opačně, pokud tedy nebude ještě vložen.