Nový rekord A321LR. Azores Airlines zvládly bez mezipřistání let z Lisabonu do Bogoty

A321LR v barvách SATA Azores Airlines. Foto: AirbusA321LR v barvách SATA Azores Airlines. Foto: Airbus

Dopravce z Azorských ostrovů překonal dosavadní rekord o více než hodinu.

Letecká společnost SATA Azores Airlines je novým rekordmanem v délce letu bez mezipřistání s Airbusem A321LR. Letoun, který Airbus vyvinul hlavně pro dopravce na delší lety na méně vytížených trasách, zvládl let z portugalského Lisabonu do kolumbijské Bogoty.

Dopravce o letu informoval na svém twitterovém účtu. Podle aerolinek jde o důkaz, jak flexibilní je letoun A321LR. Letadlo registrace CS-TSI zvlálo let za 9 hodin a 49 minut, podle Flightradar24.com trval o dvě minuty déle. Dosavadní rekord držel kanadský Air Transat s letem z Montrealu do Atén, který trval 8 hodin a 30 minut.

SATA Azores Airlines mají aktuálně ve flotile dva Airbusy A321LR, nasazují je hlavně na lety mezi Azorskými ostrovy a Portugalskem.

Pro Airbus i aerolinky jde o další důkaz, že úzkotrupá letadla A321LR či ještě vyvíjená verze XLR může být vhodnou alternativou pro dálkové lety přes Atlantik. Airbus s ním cílí na dopravce, kteří potřebují letadlo s relativně velkým doletem, ale ne tak velkou kapacitou jako širokotrupá letadla. České aerolinie si od Airbusu objednaly model A321XLR, který má ještě mírně delší dolet. A321 má podle Airbusu oficiálně dolet až 7400 kilometrů.

 

Tagy A321LR Airbus Airbus A321LR SATA Azores Airlines
25 komentářů