Nový rekord: 192 zrušených spojů za den, BusLine Pardubicko přestane prodávat jízdenky

Autobus společnosti Busline KHK v Hořicích. Stejná firma bude v budově provozovat i informační centrum. Foto: Městský úřad HořiceAutobus společnosti Busline KHK v Hořicích. Stejná firma bude v budově provozovat i informační centrum. Foto: Městský úřad Hořice

Jízdné zdarma má být omluvou cestujícím za neschopnost společnosti BusLine.

Cestující ve zhruba polovině Pardubického kraje mají od dnešního dne možnost jezdit autobusem zdarma. Pokud jejich autobus dorazí.

Společnost BusLine Pardubicko v reakci na vlastní neschopnost zajistit dostatek řidičů na svých stránkách oznámila, že cestování bez úhrady jízdného bude platit do odvolání. „Jde o symbolickou omluvu cestujícím za komplikace způsobené nevypravením některých spojů,“ uvedl dopravce. Firma rušení spojů vysvětluje nedostatkem řidičů. Ostatní dopravci v kraji řidiče mají a spoje neruší.

Pardubický kraj, který smlouvu s dopravcem uzavřel a je za nezvládnutí situace odpovědný uvedl, že jízdné zdarma je zavedeno na základě jeho pokynu. „Za stávající situace je pro mne naprosto nepředstavitelné, aby dopravce v momentě, kdy není schopen zajistit odjetí velkého množství spojů, vybíral od cestujících jízdné,“ řekl hejtman Martin Netolický. Podle něj nemohl kraj dříve reagovat. „Dopravce nám do poslední chvíle tvrdil, že je vše v pořádku, a proto jsme nemohli včas reagovat. Nebudeme nečinně přihlížet a děláme maximum, abychom situaci co nejdříve stabilizovali,“ řekl Netolický.

BusLine dnes zrušil celkem 192 spojů, dosud nejvíce od svého zahájení provozu v kraji v neděli. Kraj tvrdí, že by se situace mohla zlepšit od příštího týdne.

BusLine od neděle jezdí ve čtyřech oblastech kraje: Jevíčsku, Litomyšlsku, Lanškrounsku a Orlickoústecku.

Tagy BusLine BusLine Pardubicko Pardubický kraj
100 komentářů