cargo

Nový obchvat Otrokovic bude od čtvrtka v plném provozu. Do Napajedel pohodlně až v prosinci

D55 kolem Otrokovic. Foto: ŘSDD55 kolem Otrokovic. Foto: ŘSD

ŘSD upozorňuje řidiče na možné komplikace, které ve čtvrtek mohou nastat kvůli odstraňování dopravního značení.

Téměř 15 let čekali obyvatelé i řidiči na zprovoznění kompletního obchvatu Otrokovic. Dočkají se ve čtvrtek odpoledne, kdy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevře nový úsek dálnice D55 o délce 3,1 kilometru v plném profilu. Naváže na severní část obchvatu, která je v provozu už od roku 2006.

Nový úsek dálnice je v provozu už od letošního června, pouze ale v polovičním profilu. Auta jezdí s omezením rychlosti v režimu 1+1. Stavba trvala od roku 2018 a vyšla na téměř 710 milionů korun bez DPH. „Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat dosud frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích,“ uvedl ředitel zlínské správy ŘSD Karel Chudárek.

Součástí stavby je také nová okružní křižovatka, která bude sloužit jako napojení silnice I/55 a dálnice D55. Ovšem vzhledem k pokračujícím opravám v ulici Dr. Beneše v Napajedlích budou mít řidiči stále ztížený přístup do obce. „Zatím ještě nebude možné z nové okružní křižovatky odbočit do Napajedel. Opravenou silnici zprovozníme 10. prosince,“ uvedl provozně-technický náměstek z ŘSD Zlínského kraje Radek Berecka.

ŘSD zároveň upozorňuje řidiče na případné dopravní komplikace, které mohou nastat v souvislosti s odstraňováním přechodného dopravního značení ve čtvrtek 4. listopadu, a to v době zprovoznění obchvatu po 14:00.

„Na otevření jihovýchodní části obchvatu jsme čekali prakticky od roku 2006, kdy byla otevřena jeho severní část. Obchvat výrazně uleví dopravě v Otrokovicích, které jsou významným dopravním uzlem,“ řekla starostka Otrokovic Hana Večerková (za ANO).

Včetně obchvatu Otrokovic je v provozu 21 kilometrů dálnice D55 mezi Hulínem a Otrokovicemi. Staví se úseky mezi Babicemi a Starým Městem na Uherskohradišťsku a Starým Městem a Moravským Pískem. S jejich dokončením počítají silničáři v roce 2024. Příští rok by měla začít výstavba úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem na Hodonínsku. V plánu je také zahájení stavby mostu v Napajedlech, který překlene řeku Moravu.

Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má měřit 101 kilometrů. Z toho úsek Přerov – Hulín bude mít D55 společný s dálnicí D1.

D55 kolem Otrokovic. Foto: ŘSDD55 kolem Otrokovic. Foto: ŘSDStavba obchvatu Otrokovic. Pramen: ŘSDChystaná omezení v Otrokovicích. Pramen: ŘSDStavba obchvatu Otrokovic (D55). Pramen: ŘSDD55, stavba jihovýchodní části obchvatu Otrokovic. Pramen: ŘSD
Tagy D55 Obchvat Otrokovic ŘSD seznam
12 komentářů