dpp

Nový dopravce i nová trasa. Neos začal pro Čedok létat z Prahy na Madagaskar

Boeing 787-9 společnosti Neos registrace EI-NEW v Praze před odletem na Madagaskar. Foto: Letiště PrahaBoeing 787-9 společnosti Neos registrace EI-NEW v Praze před odletem na Madagaskar. Foto: Letiště Praha

Linka bude v provozu do prosince.

30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David Tomáško

Já teď nevím jak výkonný DreamLiner vlastně je ale letiště Nosy Be Fascene není žádný velikán, viděl jsem ze se tam už vyskytla parkrat B767, ale i tak letiště s délkou rwy 2 230 metru to není nic dlouhého a co se tyče velikosti letiště tak to taky není nic velkého. Když poletí úplně plný let tak ten vzlet možná musí být zábava. To samy taky ten posunuty práh dráhy ve směru 05. To ta dráha už není nic moc dlouhá ani pro přistání

Y.K.

Žádná zábava, prostě musí vyjít kalkulace. Paliva určitě není potřeba tolik jako pro maximální dolet, takže lze tušit, že to nebudou mít naložená na max MTOW. Je to ve výšce moře, to je výhoda, lepší by bylo tam být mimo odpolední žár.

Kapitola 3.3
https://www.boeing.com/resources/boeingdotcom/commercial/airports/acaps/787.pdf

M M

Proč Italové tak často registrují letadla v Irsku? I Alitalia (teď už ITA) má spoustu letadel na EI.

Xaver

Není to třeba kvůli hlavnímu sídlu leasingové společnosti, které letadlo patří??

MICHAL

Je na palube počas letu poskytovaný aj nejaký bezplatný servis?;)alebo sa jedná o ,,hladolet,,?

Blume

Nic neni bezplatneho 😉

Josef

Tak, tak. Buď si sušenky někteří zaplatí hotově na palubě, nebo je budou mít všichni v ceně letenky o sušenku navýšenou.

František Máchal

Darmožrout 🙈

Katka

Dobrý den Michale, na všech letech do exotiky zajišťujeme klientům servis – občerstvení i nápoje. Liší se jenom podle třídy, jestli economy nebo v businessu. 😉 Žádný hladolet to opravdu není.

babovka.mramorovana

Krasne navyseni sedadel, ktere ma podporit enormni zajem o tyto destinace, dle PR sdeleni tak 3 mesice zpet v tiskove zprave a tak tyden starem TV rozhovoru na TV Nova, do ktereho jsem si kdysi rypnul a dostal za neho dost minusu, ze to plne nenude. A proto byl takovy zajem, ze Madagaskar zlevnil z prumernych 45 000 na 22 000 a Zanzibar z 35000 na neuveritelnych 14 000, to same bylo i kdysi na Maledivach pod 20 000, a Cedok se vymlouval ze ma problem v hotelech .. a i za ty penize to letadlo nebylo ani z poloviny… Číst vice »

Tom_Matoo

Minus mate za to, ze z nas delate idioty. Rychly pohled na stranky Cedoku. Nejlevnejsi Madagaskar je za 28 590, takze vasich prumernych 22k je proste jenom lez.

Pardubák

Idioty dedělá, opravdu Madagaskar a Zanzibar se v akci dá koupit od 15k záleží hodně který den a kdy. Sleduju to už dlouho. Moc se mi to teď nehodí, jinak za ty peníze oboje super. Většinou to stojí 2x tolik myslím, si že tyhle linky zruší. Teď je vidět že končí i do konce roku.

Katka

Dobrý den, lety na Madagaskar jsou od oznámení plánované jen do konce roku v rámci zimního letového řádu, kdy je také doporučená hlavní sezóna. Sobotní chartery pak vystřídá právě přímé spojení do Thajska. Dominikánská republika a Zanzibar pokračují v rámci zimní sezóny až do dubna.

Otansiho

Proč taková skepse? Tyto ceny byly na ultra lasty 1-3dny před odletem a mohou si dovolit dát, když mají charter. Pro klienty skvělá zpráva.

Jakub Jeníček

Zdravím. Z logiky věci je dát spíše musí. Předpokládám, že k takovému objemu má cestovka nasmlouvané i garanční pokoje = ať prodá nebo neprodá pořád bude platit prakticky stejnou sumu, takže logicky s cenu jde velmi nízko, protože pořád je lepší mít alespoň nějaké peníze než žádné i když na tom tratí. Bohužel, to že to ničí trh, lidé si na to zvyknou a je to levnější než dovolená v Egyptě, je věc druhá.

A jinak se musím zastat bábovky.
Já si to čistě fotil, protože to byla cena k neuvěření, takže nevěřícím stačí stáhnout printscreen.

https://ulozto.cz/file/hR7bso55PNsi/14d059da-b544-4712-905b-4bdf70772ddf-jpeg#!ZGN0BQR2AJAxZTSwZGt1MGHkZmN4ATymGyOuqUOLDHkDpJLlZt==

Jakub Jeníček

Pardon, měl jsem problém s uploadem.

http://imgway.cz/s/4Ljv – FUNKČNÍ

Katka

Dobrý den, jsme rádi, že naše obchodní i PR aktivity sledujete. Last minute nabídky na Madagaskar nebo Zanzibar máme jako u jiných destinací jako doprodej posledních míst. Kdyby lidi nechtěli cestovat a objevovat, neletělo by první letadlo s více než 350 lidmi nebo bychom neměli u dálkových letů průměrnou obsazenost přes 98 % za sezónu. A opravím vaši nesprávnou informaci o našem hospodářském výsledku, i přes pandemii a restrikce pro cestování jsme se dostali loni do zisku přes 21 milionů korun a vrátili se do černých číslech. A pokud nebudeme plánovat sezóny dopředu a optimisticky, nikam se jako firma nebo… Číst vice »

Josef

Akorát na štolu do Drážďan.

Jakub Jeníček

Katko, to platí předpokládám na Madagaskar, já totiž obdržel fotku od provizního partnera, který tam měl klienty a 350 lidí tam nebylo ani náhodou 😀 maximálně tak 350 podhlavníků 😀 😀

Lojza

Dobrý den, proc se nesnazite prodat volne last minute letenky. Netvrdte mi, ze letadlo -sedacky vzdy 100% vyprodate. Ja bych si takovou primou letenku rad pro sebe aci rodinu koupil.

Katka

Dobrý den, samostatné letenky jsme v minulosti u jiných destinací do prodeje výjimečně dávali, ale jsme primárně cestovní kancelář, ne letecká společnost. Je to charterový let, naší prioritou je prodávat celý zájezd a na sedadla v letadle máme navázané ubytování.

Ropucha

„Linka je současně i premiérou pro dopravce Neos, který se v Praze objevil v minulosti víceméně jen náhodně u některých charterových jednorázových letů.“

Ale no tak, Neos se tu objevil v minulosti na charterech už vícekrát a také sem posílá (posílal) své B737-800 na údržbu.

Josef

Prosím znova: Linka je současně i premiérou pro dopravce Neos, který se v Praze objevil v minulosti víceméně jen náhodně u některých charterových jednorázových letů. Chápu to tedy špatně? Tato linka je premierou. Je. V minulosti se zde objevoval…to píšete vy i autor.

Ropucha

Prosím znova: Linka je současně i premiérou pro dopravce Neos…
Tak když je to premiéra pro dopravce Neos, tak ten dopravce tu byl tedy poprvé? Ne, nebyl.
Asi by bylo lepší napsat, že je to premiérová linka společnosti Neos.

Josef

Dobře, máte ho delšího.

Ropucha

To nemohu posoudit 😀
Nechápu, proč se hned každý nasírá, když mu ten druhý argumenty dokáže, že se zmýlil? Přiznat chybu není slabost. Naopak!

Npor.Pavel Vodsloň

Tak místo premiéry premiérem?

Josef

Ale já jsem se nen- sral. Jen jsem to chtěl odlehčit a ukončit. Nemám potřebu stále hledat argumenty. Mimochodem jsou to jen vaše argumenty a proto asi jen ty správné. Já zprávu pochopil, vy jinak. Ale holt jsem zmýlený a došli mi argumenty. Pěkný večer.

Ropucha

Však jo. Já tu zprávu pochopil taky i s tou nepřesností.
Uzavřu to tím, že dneska většinu lidí nezajímá pravda, ale zajímá je stejný názor.