Doprava ve městě

Nový člen dozorčí rady DPP vydržel ve funkci dva dny. Prý nechce být „trafikantem“

Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP
Modernizovaná tramvaj KT8D5R.N2P. Foto: DPP

Miroslav Nauč se stal novým rekordmanem Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP).  Do historie firmy se zapíše jako člen dozorčí rady, který v ní vydržel nejkratší dobu.

Ve středu se stal místopředsedou dozorčí rady jedné z největších pražských firem, ve čtvrtek už z firmy odešel. Na případ jako první upozornily Hospodářské noviny. DPP zažívá tento týden personálně velmi turbulentní období. Ve středu odvolala dozorčí rada místopředsedu představenstva Jana Blechu, teď musí pražští radní hledat nového místopředsedu dozorčí rady.

Miroslav Nauč. Foto: ANO
Miroslav Nauč. Foto: ANO

Nauč na svoji pozici, které se ujal ve středu, rezignoval ve čtvrtek krátce poté, co o jeho novém místě napsaly Hospodářské noviny.

Jde o ukázkový případ propojení Agrofertu, hnutí ANO a pražského DPP. Nauč pracuje jako manažer řízení rizik ve společnosti Agrofert a je členem dozorčí rady Agrotecu. A také je v hnutí ANO, kde je místopředsedou pražské organizace.

Podle Hospodářských novin si Nauč nechal své působení v DPP projít hlavou a dospěl k tomu, že nemá zapotřebí, aby se o něm psalo jako o politickém trafikantovi. „Nechal jsem si to projít hlavou a řekl jsem si, že to nemám zapotřebí,“ uvedl v pátek pro HN. V dozorčí radě Pražské vodohodospodářské společnosti zůstává.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Romanero

No to je charakter 😀

Další střípek do skládačky, že DPP je jen přerostlá politická žumpa na prachy..