LOT 3a leaderboard

Nové využití pro část nádraží. Děčín východ obsadí Dům dětí a mládeže

Děčín východ. Foto: Markus Giger / Wikimedia CommonsDěčín východ. Foto: Markus Giger / Wikimedia Commons

Správa železnic chce pronájmem podpořit zájem dětí o drážní dopravu.

Správa železnic našla využití pro další prázdné prostory ve svých nádražních budovách. S děčínskou radnicí se dohodla na využití celého 1. patra nádražní budovy v železniční stanici Děčín východ. Nevyužitý prostor bude upravený zejména pro technické obory Domu dětí a mládeže Teplická (DDM), konkrétně železniční a plastikové modeláře a také pro kroužek šití.

Jde o prostory o rozloze zhruba 500 metrů čtverečních, které projdou v příštích týdnech úpravou. „I touto formou chceme podporovat zájem dětí o drážní obory, které můžou studovat na nedaleké střední průmyslové škole a najít uplatnění v mnoha perspektivních oborech na železnici. Správa železnic bude s kroužkem modelářů spolupracovat a umožní exkurze na svá pracoviště,“ řekl Martin Kašpar, ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem.

Technické kroužky DDM by se do nových prostor měly přestěhovat na podzim letošního roku. Díky stěhování se pro další využití uvolní prostory ve stávajících objektech DDM. „Obrovským přínosem je přímé propojení železničních modelářů se skutečnou železnicí, kterou tak budou mít přímo pod okny. Do budoucna by se do prostor mohla nastěhovat také autodráha nebo robotika, v plánu je i využití opuštěné osobní pokladny jako vrátnice, Děčín I tak získá novou pobočku DDM v blízkosti dopravního uzlu MHD Myslbekova,“ uvedl náměstek děčínského primátora pro školství Martin Pošta.

Vývoj železnice způsobil, že řada velkých nádražních budov je nedostatečně využitá. Správa železnic se proto snaží hledat nové nájemce, například z řad úřadů.

Tagy Děčín Děčín východ nádraží Děčín východ seznam Správa železnic výpravní
10 komentářů