Nové komerční autobusové linky. Z-Group Bus začal jezdit do Polska, United Buses z Prahy na Lipno

Autobus United Buses. Foto: UBAutobus United Buses. Foto: UB

Z-Group Bus nově začne jezdit i z Frýdku-Místku do ostravské zoo.

Dva autobusoví dopravci upravili od dnešního dne se změnou jízdního řádu svoji nabídku komerčních spojů. Jde o United Buses a Z- Group. Dopravci o změnách informovali v tiskové zprávě.

United Buses přidává spoje z Prahy na Lipno a z Brna do Hradce Králové. Méně spojů pojede mezi Třebíčí a Prahou. Nová linka UB 811 Lipno nad Vltavou – Český Krumlov – České Budějovice – Praha kombinuje expresní dálkové spojení z Prahy k Vltavě, do Vyššího Brodu a na Lipno. Z Prahy, autobusového stanoviště Roztyly bude autobus odjíždět ve čtvrtek a v pátek v 17:00 a v neděli v 8:50. Opačným směrem z Lipna do Prahy pojede autobus v pátek ve 12:35, v sobotu v 8:05 a v neděli v 15:05. Po trase spoje zastavují mimo jiné ve Vyšším Brodě, Rožmberku nad Vltavou, Českém Krumlově, Zlaté Koruně a Českých Budějovicích.

„Nabídkou cílíme hlavně na turisty, kteří míří na vodu nebo za víkendovou rekreací na Lipensko. Samozřejmě mohou naše autobusy využít i běžní, místní cestující k rychlým vnitrokrajským, či mezikrajským cestám. Nová linka doplňuje nabídku turistického spojení v rámci projektu Vodácký autobus, který dopravce podél Vltavy provozuje ” řekl Josef Šelepa z United Buses. Cena jízdenky z Prahy na Lipno nebo do Vyššího Brodu začíná na 249 korunách.

Od 24. června dopravce přidává další spoje na lince UB 900 mezi Brnem a Hradcem Králové. Dopravce nově nabídne tři páry spojů v neděli a dva páry spojů v sobotu. Naopak dojde k omezení počtu spojů z Třebíče do Prahy. Důvodem je nedostatek řidičů.

Do ZOO i do Polska

Z-Group bus dnes vypravil první autobus na nové turistické lince z Frýdku-Místku do ostravské zoo. Autobus vyráží každý víkend ráno v 8:05 z Frýdku-Místku, přes Havířov pojede v 8:30 a k ostravské ZOO dorazí v 9 hodin. Bude jezdit každý víkend až do 10. prosince.

„Díky nově zavedené lince z Frýdku-Místku přes Havířov do ostravské ZOO získají návštěvníci ostravské ZOO nejrychlejší přímé spojení od svého bydliště,“ slibuje oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava Jan Širc.

Novinkou je také linka stejného dopravce z Ostravy do polských Beskyd. Jezdit bude každou sobotu a neděli a o státních svátcích až do konce roku. Rodiny a výletníci ji mohou využít jak na celodenní výlet, tak i na dopolední nebo odpolední návštěvu turisticky atraktivních míst v sousedním Polsku.

Nová linka pojede po trase Ostrava – Havířov – Třinec – Ustroň – Wisla – Jaworzynka. Ráno vyjede v 7:43 z Ostravy, zpět z Jaworzynky vyrazí v 15:47. Mezi Třincem a Jaworzynkou pak budou jezdit ještě další dva spoje v 11:35 z Jaworzynky a v 13:15 z Třince. Linka bude jezdit každý víkend a státní svátek.

Tagy United Buses Z Group bus
21 komentářů