Nová značka „STOP PROTISMĚR“ míří na tři desítky rizikových míst

Značka STOP PROTISMĚR. Pramen: MDČRZnačka STOP PROTISMĚR. Pramen: MDČR

Ředitelství silnic a dálnic dnes za přítomnosti ministra dopravy Vladimíra Kremlíka osazuje novou značkou „STOP PROTISMĚR“ na sjezdu 14 na

Zpět na článek
34 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba

Mám tu jednu aplikaci přímo z Prahy:
https://mapy.cz/turisticka?x=14.4498010&y=50.0170780&z=18&pano=1&pid=56040966&yaw=1.210&fov=0.607&pitch=0.061
Je tam jen trochu jiný nápis.

Jiří Kocurek

Neodpovídá vyhlášce -> není to značka. Nicméně respektování této cedule není v rozporu se zdravým rozumem.
Něco jiného by byla jednosměrka následovaná příkazem odbočení vpravo a značkou slepá ulice s dodatkem mimo DPMB, což se při opravě ulice v Brně doopravdy vyskytlo.

Liberal shark

Pořád nechápu, kdo měl s touto standardní značkou problém a proč ?

Jiří Kocurek

Co vím, tak se zákazem vjezdu do jednosměrky mají ve městech problém především cyklisté. Třeba si pak někdo takový myslel, že může jet taky protisměrem, když ve městě na kole je to cajk, jednosměrka stejně po 100 metrech skončí.

Via Retica

Mělo to být už dávno na každým exitu,jako je to např. ve Slovinsku “Stop Napačna stran” nebo v Rakousku “Falsch”
V době kdy má kdekdo ŘP není toto rozhodně vyhozená investice

Medvěd

Když už při uvedení do provozu to nedají tak jak to má být – viz nájezd na D3 u Tábora (směr ČB). Dost dlouho tam zapomněli dát značku. Teď se kličkuje za ČB , kde se kvůli stavbě jezdí v jednom pruhu.

A.R.

Pro pána krále, takže autíčkářům už nestačí červené kulaté značky s bílým obdélníkem? 😀 😀

Kubrt

Na jednu stranu si můžeme myslet, že kdo najede na dálnici do protisměru, vůbec nemá mít řidičák. Na druhou stranu, kdyby ty značky zachránili nějaký lidský život, tak je jejich instalace OK.

A.R.

No to samozřejmě. Ale děsí mě, jaký materiál je za volantem, že jim nestačí ta původní značka.

Hanzi

no on ten ,,autíčkář,, udělá papíry za tři neděle takže spíš rychlokurz, ale ty drážní ,,inteligenti,, dělají kurz na strojvedoucí rok ( nebo aspoň to všude vykřikují) a stejně na semaforu červenou poznat taky neumí.

Jiří Kocurek

Mno co si pamatuju, tak v protisměru se ocitl i jeden dědula. Ten si asi nedělal papíry v posledních pár letech, tedy v době, kdy dávají řidičák každému, není-liž pravda?

AAA

No v Rakousku a Neměcku maj zjevně materiál stejný když tam maj ty cedule už dávno a k tomu maj ještě povoleno půl promile, tam se tedy musejí dít strašné masakry….

železničář v důchodu

Já bych všechno nesváděl jen na ten „materiál“ – on občas nějakou chybu udělá každý, což možná investoři a projektanti někdy nedocení a řeší své stavby tak, jako by k podobným omylům dojít nemohlo: kdyby na tu možnost mysleli všichni od počátku a budovali nájezdy tak, aby už z podstaty takovým případům bránily, tak by k takovým případům určitě docházelo jen opravdu výjimečně – a pak už by skutečně možno hovořit o „materiálu“ téměř úplně bez výhrad.

Martin V.

Docela by mě zajímalo, jakou tyhle značky mají účinnost. Na ty blázny, co tam vjedou schválně to účinkovat nebude. A nevím, jestli si to správně vyhodnotí ten, který omylem najede do protisměru. Nepíšu, jestli si toho všimne, protože je to deska jako kráva v reflexní barvě, toho si nelze nevšimnout. A v Rakousku to mají už mnoho let. Já mám jednu osobní zkušenost s podobným jezdcem. Bylo to v listopadu na D1 u Jihlavy směrem na Brno (v místě s kolektorem). Byla už tma, pršelo a já jsem zrovna předjížděl kamion. Proti mně řada světel od aut z protisměru, na… Číst vice »

železničář v důchodu

Já ale jsem přesvědčen, že těch, kdo tam snad vjedou opravdu schválně, je z celkového počtu naprosté minimum – v podstatě jen potenciální samovrazi.

Liberal shark

Nám se to stalo na D4 za Pískem.

Martin V.

Takže někdo nezvládl křižovatku u Nové hospody? Já jsem v tom výše popsaném případu u Jihlavy uvažoval, jak se tam to auto mohlo vůbec dostat. No a prostým projetím výjezdu v protisměru (čemuž by mohla zabránit zmíněná značka) to snad ani nejde – pokud nejel blbě už od Velkého Beranova. Spíš mě napadla verze, že špatně najel (místo na Prahu najel na Brno) a snažil se to napravit otočením do protisměru, přičemž se otočil z kolektoru do hlavního proudu na Brno a ne do směru na Prahu, jak se možná v první chvíli naivně domníval.

liberal shark

Tohle se stalo cestou na sever už za tou MUK Nová hospoda. Jinak D4 je v Jižních Čechách :-).

Raddie

Nikdy jste nejel po dálnici v Německu nebo Rakousku?

A.R.

Ano, jel, ale nestalo se mi, že bych se trefil do protisměru.

železničář v důchodu

A nebylo to náhodou mimo jiné třeba i díky tamnímu (lepšímu) dopravnímu značení?

A.R.

I to je možné. Ale ani tady v ČR na mizerném značení jsem do protisměru nevjel. Proč bych to taky dělal? Nechci se nechat srazit.

Y.K.

Tak já bych hlavně nedělal extrapolaci minulosti do budoucnosti. Nikdy nevíte co se stane za 10 minut. Předpokládám, že vpodstatě všem co zajeli do protisměru, se to stalo poprvé.

Leinad

Skutečně musí být tolik míst, kde se po projetí značky „zákaz vjezdu do jednosměrky“ nic nestane (bludiště na sídlišti kde je většinou vozovka širší než 6m)?
A když se náhodou někam taková značka dává z dobrého důvodu, tak zdůrazňovat (tady to není uředníkova zvůle).

Ráďa

Mě pobavil letáček Besipu. Docela mě zajímá, kolik řidičů na sebe již v souladu s bodem 4 již zavolalo policii. Spíš to vidím na couvačku připojovákem a nazdar, dřív než si toho někdo všimne 😀

Jiří Kocurek

Doufejme, že tyto značky nebudou dávat na konec „připojováku“, ale na jeho začátek. Že nejsou tak blbí. V uvozovkách, jelikož připojovák je to jenom pro toho, kdo jede špatným směrem.

Host

Protože odborné názory nikoho nezajímají. Je to politická akce. Rešerše, kterou si ŘSD udělalo, potvrdila, že tyto značky ničemu nepomohou. Naopak, zabírají právě šipky a další opatření na nájezdu.

Pavel

Proč by ty značky nikomu nepomohly? Jsou úmyslně výrazné, dobře vidět a můžou zabránit nechtěnému vjetí do protisměru.
Další opatření na nájezdu a šipky jsou samozřejmě také důležitá a OK, ale značka mě přijde nejviditelnější.

Qěcy

Zvedací poklopy jako na ruských přejezdech. To zastaví každého. 😛

Jiří Kocurek
Y.K.

Nemyslím si, že by to vůbec nepomohlo. Když někdo najdede pomatením mysli nebou pouhou dezorientací do protisměru, kde v rámci nějakého momentálního orientačního chaosu může značku jednosměrky přehlédnout, tak pak už tam není jediná značka, která by naznačila, že je blbě. Tohle nestojí moc a trkne to, že je něco špatně.

Martin Vrba

Proč se osazují jen značky? Součástí např. Německého manuálu je i vodorovné značení

https://www.ibmb.at/wp/wp-content/uploads/A12-Inntalautobahn-600×400.jpg

neví někdo?

Vašek

Šipky se domalují později – viz Televizní noviny na Nově.

Jiří Kocurek

Tak tady bych určitě ke krajnici nezajížděl, neodstavoval auto a nevoval policii. Čím delší dobu tam to moje auto bude stát, tím větší šance, že se o něj někdo zrakví. Fakt radši vycouvat a odjet pryč. Totiž zabránit zhoršení situace. Vjetí do prootisměru teda rozhodně neplánuju.
Že to nění podle manuálu? Krajní nouze…