Nová vrata na Hněvkovické přehradě potřebují opravu těsnění, komora bude v dubnu mimo provoz

Osazování dolních vrat komory na Hněvkovické přehradě. Pramen: MetrostavOsazování dolních vrat komory na Hněvkovické přehradě. Pramen: Metrostav

Plavební komora v hrázi Hněvkovické nádrže je s 15 metry druhá nejhlubší v republice.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
krystof.bohm1

Doufám že tam ta ukrajinská vlajka zůstane.

Vladimír

Tam bývalo krásně, než tu přehradu začali stavět.
Nékdy se do Hněvkovic budu muset jet zase po letech podívat.

Jan

Hezký příspěvek k rozvoji plavby na horní Vltavě začátkem plavební sezóny. Nemělo by se to náhodou po roce jmenovat reklamace?

P_V

Je poněkud smutné, že se ta komora po 12 letech musela vystrojit znovu, protože nevyhovovala požadavkům na převedení povodně. Ale ta povodeň tam byla už v roce 2002. Že by to při první rekonstrukci nikoho nenapadlo?
Navíc se při té první rekonstrukci navyšovalo dno, aby se ušetřilo na velikosti vrat, a nyní se to zas vybourávalo zpátky, aby se zvýšila průtočnost a osadila větší vrata.

Jiří Kocurek

Převedení povodně plavební komorou? I v článku se píše o rekonstrukci bezpečnostního přelivu, který je určený právě k převedení povodně.

P_V

Je to psáno ve starším článku, na který je odkaz dole. Snížily se dva přelivy, snížil se práh horních vrat, snížilo se (dříve zvýšené) dno komory, a nová dolní vrata nejsou otvírací, ale vytahovací, aby se dala otevřít i bez vyrovnání hladin.