cargo

Norwegian získal licenci v Argentině. Povolení má i na linku Buenos Aires – Praha

Boeing 737 MAX společnosti Norwegian. Foto: WWW.IANGEORGESONPHOTOGRAPHY.CO.UKBoeing 737 MAX společnosti Norwegian. Foto: WWW.IANGEORGESONPHOTOGRAPHY.CO.UK

Norské aerolinky Norwegian Air Shuttle mohou začít s velkou expanzí v Argentině. Tamější úřady povolily norskému dopravci otevření až 153

Norské aerolinky Norwegian Air Shuttle mohou začít s velkou expanzí v Argentině. Tamější úřady povolily norskému dopravci otevření až 153 nových vnitrostátních i mezinárodních linek. V seznamu povolení je i linka do Prahy.

O povolení s odvoláním na věstníků argentinské vlády píší argentinská média. Server El Cronista uvádí i kompletní seznam tras, kde získal dopravce povolení.

Norwegian získal přístup na hlavní letiště včetně Buenos Aires, Cordoby a Mendozy. Firma slibuje v zemi vytvořit přes tři tisíce pracovních míst a investice v hodnotě přes 4 miliardy euro. Licence na mezinárodní spoje se týkají jak Jižní Ameriky, tak například na linky do Austrálie, Karibiku či do Severní Ameriky, ale také Evropy či Asie. V seznamu je i Praha. Zda linka bude létat, ale není jisté, jde jen o povolení. Velký počet tras působí dojmem, že dopravce pro jistotu zažádal o více linek, než kolik chce ve skutečnosti létat.

Norský dopravce už dříve oznámil plány opřít svůj byznys o další zemi. Argentina s více než 40 miliony obyvatel nemá v letecké dopravě dosud příliš velkou konkurenci a tak i na dlouhé vzdálenosti zde lidé často jezdí autobusy.

Norský dopravce zažívá překotný růst, firma se pustila intenzivně i do dálkové nízkonákladové dopravy. Mezi analytiky ale panují z takového tempa i objednávek nových letadel velké obavy. Financial Times například minulý týden upozornily na skutečnost, že akcie dopravce letos klesly o 40%, i když ostatní aerolinky rostou. „Nevydělávají ani letos, když jde o velmi dobrý rok pro letecké dopravce. Prodělávají velký objem peněz. Není to udržitelné, něco se musí ve firmě změnit,“ citovaly FT analytika HSBC Andrewa Lobbenberga. Do výsledků Norwegian se letos opřel i šéf Ryanairu Michael O´Leary. Krátce poté ale vyšlo najevo, že mu norský dopravce přetahuje úspěšně piloty.

Tagy Argentina norwegian
Žádné komentáře