cargo

Norwegian chystá velkou expanzi v Argentině, získal povolení pro 153 linek

Norwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.comNorwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.com

Norský nízkonákladový dopravce Norwegian je krok od velké expanze v Jižní Americe. Argentinské úřady mu povolily provoz na celkem 153

Norský nízkonákladový dopravce Norwegian je krok od velké expanze v Jižní Americe. Argentinské úřady mu povolily provoz na celkem 153 trasách, tedy téměř všech, o které žádal.

Norwegian oznámil získání licence v tiskové zprávě.  Norský dopravce žádal původně o 156 tras.

Dopravce už v lednu založil svoji argentiskou pobočku. Od února začne létat z Londýna do Buenos Aires, firmu ale lákají i vnitrostátní lety. „Vidíme na argentinském trhu velký potenciál,“ říká šéf Norwegian Bjørn Kjos.

Norwegian získal povolení pro lety v Argentině ve stejný den, kdy oznámil finanční výsledky za tři čtvrtletí. Firma oznámila růst tržeb i zisku. Za třetí čtvrtletí firma přepravila 9,8 milionů lidí, o 14% více, než před rokem. Firma si pochvaluje především růst na nově zavedených linkách do USA. Obsazenost stoupla na 91,7%.

Tagy norwegian
Žádné komentáře