Cestovní ruch

Noční rychlík z Česka k polskému Baltu vyjede i letos, jízdenky začínají na 629 Kč

Pobřeží Baltského moře v Sopotech. Foto: Suesun/Pixabay.com
Pobřeží Baltského moře v Sopotech. Foto: Suesun/Pixabay.com

České dráhy po loňské premiéře obnoví společně s polským dopravcem PKP Intercity na léto provoz nočního přímého rychlíku Wydmy z Bohumína až na poloostrov Hel v Baltském moři. Jízdenky na první termíny jsou již v prodeji.

Vlak bude vyjíždět každý den ve 20:12, v 8:30 je na konečné ve stanici Hel. Oproti loňskému roku došlo k rozšíření počtu míst, kam lze přímo z Česka dojet. „Nově pojede skupina vozů do stanice Łeba. To je také na pobřeží Baltu, ale více západním směrem od Helu a Gdyně,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Časem odjezdu z Bohumína navazuje rychlík například na EC Ostravan, který odjíždí z Prahy v 16:24.

Vlak dříve jezdil z Katovic, loni se ale České dráhy dohodly s PKP Intercity na jeho prodloužení do Bohumína. Než dojede na konečnou, jede přes města Gdaňsk, Sopoty a Gdyně, což jsou atraktivní destinace na pobřeží. Zpět jede vlak v 19:50 z Helu, v 7:55 je v Bohumíně.

České dráhy zahájily prodej jízdenek zatím jen v přímých vozech se sedadly, nikoliv v lehátkových a lůžkových vozech. První vlak vyjede 19. června, v prodeji jsou jízdenky zatím na období do začátku července. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 629 korunách. Na rozdíl od Česka neplatí v Polsku velkorysé slevy dotované ze státního rozpočtu, takže seniory i děti vyjde cesta na 561 Kč.

K polskému Baltu je možné cestovat přímo z Česka bez přestupu vlakem EC Sobieski odjezdem v 11:20 z Bohumína a příjezdem 18:54 k do Gdyně, cena bývá stejná.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Samo
Host
Samo

Zaujimalo by ma kto vymyslel tu casovu polohu.

Prichod do Helu je este relativne OK, ale absolutne sa zahadzuje potencial Trojmestia kam je ten vlak nepouzitelny (clovek sa velmi nevyspi ak ma o 5:10 uz vystupovat z vlaku).

Keby ten vlak isiel o take tri hodiny neskor, bolo by to ovela lepsie.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Poláci při cestování nikdy den a noc příliš nerozlišovali …

Glutexo
Host
Glutexo

Tak já nevím, když nastoupím v 20:12, tak se do 5:10 docela vyspím, ne?

Človek
Host
Človek

“Na rozdíl od Česka neplatí v Polsku velkorysé slevy dotované ze státního rozpočtu” skutečně? Při nákupu na e-shopu pkp jsem si všiml značně slevy pro studenty, i když jen domácí.

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Možná bych upřesnil cenu jízdenky pro děti. Do 4 let jezdí v PL děti zdarma a kdyby někdo kupoval jízdenky na vlak přes e-shop PKP IC tak s dětmi do 16 let má dospělý cestující slevu 30 %.

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Ten Šťáhlavský je mimo. Minulý rok z Bohumína odjížděl TLK Wydmy a deseti vozy. Spací vůz a 4 vozy druhé třídy jely na Hel a spací vůz a 4 vozy druhé třídy jely na Łebu.

Jan Soukup
Host
Jan Soukup

Nemáte tušení, kdy se začnou prodávat i lůžkové rezervace?

-TR-
Host
-TR-

Rezervace se dají prodat nejdříve 30 dní před odjezdem daného vlaku.

Michal0044
Host
Michal0044

Dobrý den pane Sůro,

polovina vlaku jezdila do Leby už vloni.
Vlak EC Sobieski je s měkkým I.

Hezký zbytek dne.

Jméno
Host
Jméno

Tak holt místo Chorvatska budou FIPkaři jezdit na otužilecké zájezdy k Baltu.

David
Host
David

Jestli fakt něco nemusím tak to je cestovat s českým FIPkařem v jednom kupé…

Franta
Host
Franta

Co je prosím FIPkař? 😀

Tronda
Host
Tronda

Ajznboňák ČD na dovolené, při které spí zásadně v nočních vlacích, aby ušetřil za nocleh, po několika takto strávených dnech je „luxus“ být s ním zavřený v jednom kupé déle než tři minuty.

ketchup1970
Host
ketchup1970

FIPkař může být i můj přítel ( ve smyslu kamarád) z SNCF v lůžkovém voze do Tater. Voní vždy , protože je Francouz… A Čech může smrdět is jízdenkou 1. třídy koupenou za plnou cenu, protože je Čech… ( zažito na vlastní nos…)

-TR-
Host
-TR-

Loni jsem byl na dovolené u moře v Polsku, jsem naprosto spokojen, a žádný FIPkař nejsem, jel jsem jako běžný cestující.

A.R.
Host
A.R.

Otužilecký? Jsem dost zimomřivý, ale když jsem byl v létě u Baltu já, nebyl tak studený, jak se na mapě zdá.