LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Noční můra jménem BER. Němci museli vyměnit stovky monitorů. Lufthansa nevěří, že se otevře

Letiště Berlin Brandenburg International. Foto: www.airport-berlin.deLetiště Berlin Brandenburg International. Foto: www.airport-berlin.de

Správci letiště Berlin Brandenburg International, které mělo být už několik let v provozu a zatím stále není jistý termín skutečného

Správci letiště Berlin Brandenburg International, které mělo být už několik let v provozu a zatím stále není jistý termín skutečného otevření, museli vyměnit 750 velkých informačních LCD monitorů po celém letišti. Po šesti letech, kdy je cestující vůbec nevyužili.

Jde o sérii dalších zpráv o vícenákladech, které zpožděná stavba berlínského letiště přináší. Vyplynula z tiskové zprávy o zahájení provozu nového kontrolního technologického centra na letišti.  Z nového letiště, které má otevřít v říjnu 2020, se nově řídí například topení, klimatizace nebo vzduchotechnika na stávajících letištích Tegel a Schönefeld.

Německý list Berliner Zeitung následně upozornil, že součástí technických změn je i výměna 750 LCD monitorů po celém letišti.  Důvodem výměny je stáří monitorů a potřeba nového software.  Instalovali je tu na konci roku 2011 před plánovaným otevřením v roce 2012. Letiště za nové zaplatí půl milionu euro. Stovka putuje na letiště Tegel, zbytek k likvidaci. Využít je pro soukromé účely nejde: podle letiště jde o průmyslové televize.

Stavba berlínského letiště nabrala zpoždění hlavně kvůli problémů s požární ochranou, stálo tak už miliardy euro navíc. Přibývá přitom názorů, že se ho vůbec nepodaří otevřít. Naposledy člen představenstva Lufthansy Thorsten Dirsk. „Můj předpoklad je, že se celá stavba zbourá a postaví znovu,“ řekl podle Frankfurter Allgemeine Zeitung na páteční konferenci.

Tagy BER Berlin Brandenburg International
7 komentářů