LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Nezvyklé loučení s jumbem. United prodává svým věrným sedačky z 747

Cestující si mohou koupit například dvousedačku z Boeingu 747. Foto: United AirlinesCestující si mohou koupit například dvousedačku z Boeingu 747. Foto: United Airlines

United Airlines jsou další aerolinkou, která vyřadí z provozu svá letadla Boeing 747. Loučení s jumbem kromě speciálních letů ale

United Airlines jsou další aerolinkou, která vyřadí z provozu svá letadla Boeing 747. Loučení s jumbem kromě speciálních letů ale proběhne i netradiční formou. Cestujícím nabízí, aby si od nich koupili sedačky z letadel, která míří do šrotu.

Na speciální webové stránce spustili United prodej částí letadla. K mání jsou například sedačky nebo kusy oken.
United zatím nabídku otevřely jen členům jejich věrnostností programu. Některé části letadla mohou koupit výměnou za nasbírané mílé, jiné se budou teprve dražit.

Do dražby půjdou například některé části kokpitu letadla nebo vyřezaný kus z trupu letadla včetně registrace. Výtěžek z prodeje chtějí United Airlines použít pro organizaci Air Camp, která pomáhá studentům objevovat letectví.

Nepůjde o levnou záležitost: například jedna dvojsedačka přijde na 275 tisíc mil. Jednosměrnou letenku přes Atlantik přitom nabízí dopravce v ekonomické třídě za 30 tisíc mil. Webová stránka The Points Gyu, která se zabývá věrnostními programy aerolinek, oceňuje jednu míli na zhruba 1,5 centu. Dvousedačka tak vychází na více než čtyři tisíce dolarů.

Poslední jumbo na pravidelné lince United poletí 7 listopadu ze San Francisa do Honolulu.

Tagy 747 united airlines
Žádné komentáře