Nezvyklá spolupráce dopravních podniků. Řidiči z Mostu budou kvůli výluce jezdit v Brně

Zaměstnanci mosteckého dopravního podniku v Brně. Foto: DPMBZaměstnanci mosteckého dopravního podniku v Brně. Foto: DPMB

DPMB bude řidiče z Mostu nasazovat nejprve na linky, které jsou podobné provozu na severu Čech.

Dva dopravní podniky v Česku se dohodly na nezvyklé spolupráci v personální oblasti. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zapůjčí zhruba desítku řidičů a řidiček tramvají Dopravnímu podniku města Brna.

Důvodem nasazení v Brně je chystaná výluka tramvají mezi Mostem a Litvínovem, která začne v září. Kvůli rekonstrukci tratě potrvá čtyři měsíce. V Brně budou řidiči jezdit, aby nezapomněli řídit tramvaje.

DPMB o personální spolupráci informoval na sociálních sítích. Podle mluvčí DPMB Barbory Doležalové zůstanou řidiči z Mostu i nadále zaměstnanci tamějšího dopravního podniku, budou mít neplacené volno. „V DPMB s nimi uzavřeme novou pracovní smlouvu. Tím se také vyřeší vyplácení mzdy, kterou jim budeme platit my,“ vysvětlila Doležalová.

Podle ní se zatím jedná o tom, na jaké linky po Brně je nasadí. „Určitě budou mít pár jízd po Brně, aby si na město a dopravu zvykli. Nicméně je z počátku budeme nasazovat na tratě, které jsou co nejvíce podobné těm jejich, např. linka 2. Kdo samozřejmě bude chtít, bude zařazen v běžném ‚kolečku‘,“ dodala. Ubytování poskytne DPMB ve svých vlastních kapacitách.

Tagy Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova Dopravní podnik města Brna DPMB
63 komentářů