Nepozorní řidiči na přejezdech. Střetů s vlakem letos opět přibývá

Nehoda na železničním přejezdu mezi Petrovicemi a Příčinou na Rakovnicku. Foto: Drážní inspekceNehoda na železničním přejezdu mezi Petrovicemi a Příčinou na Rakovnicku. Foto: Drážní inspekce

Střetů aut s vlakem na železničních přejezdech v Česku přibývá. Za prvních šest měsíců počet mimořádných událostí na přejezdech stoupl

Střetů aut s vlakem na železničních přejezdech v Česku přibývá. Za prvních šest měsíců počet mimořádných událostí na přejezdech stoupl o více než dvanáct procent, nepatrně naopak klesl počet usmrcených.

Vyplývá to ze statistik, které na svých stránkách zveřejnila Drážní inspekce . Podle nich došlo v první polovině roku k celkem 92 střetům aut s vlakem, loni za stejné období k 82. Méně je usmrcených a zraněných: loni od ledna do června na přejezdech zahynulo 15 lidí, letos do poloviny roku 13.

Do statistik mimořádných událostí dnes přibyla další tragická nehoda, tentokrát na trati 162 z Rakovníka do Kralovic. Odpoledne se mezi Petrovicemi a Příčinou na Rakovnicku střetl osobní vlak jedoucí z Rakovníka do Čisté s dodávkou. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. „V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Při nehodě byla jedna osoba jedoucí v dodávce usmrcena a dalších šest osob bylo zraněno,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Tři zranění jsou z dodávky (1 těžké a 2 lehká), tři z vlaku (1 těžké a dvě lehká)

https://www.facebook.com/Tisentv/posts/2564660276886762

 

Tagy drážní inspekce nehody na přejezdech
152 komentářů