Německý soukromý dopravce HKX si dává pauzu. Na dva měsíce zastaví vlaky

Dopravce HKX jezdí mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Foto: HKXDopravce HKX jezdí mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Foto: HKX

Provozovat železniční byznys v Německu jako soukromý dopravce bez plateb z veřejných rozpočtů se ukazuje jako mimořádně těžký úkol. Společnost

Provozovat železniční byznys v Německu jako soukromý dopravce bez plateb z veřejných rozpočtů se ukazuje jako mimořádně těžký úkol. Společnost HKX (Hamburg–Köln–Express) zastaví od 3. října na dva měsíce svůj provoz.

Firma omezení oznámila na svých webových stránkách. Vyjet se chystá znovu až v prosinci s novým jízdním řádem.

Dopravce vysvětluje omezení provozu tím, že v říjnu a listopadu není příliš vysoká poptávka po cestování a že chce volný čas využít pro zlepšení nabídky cestování mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem. Prodej jízdenek pro nový jízdní řád spustí na konci října. Zda jde o skutečný důvod zastavení provozu, ale není jasné.

Německý deník Handelsblatt upozorňuje, že HKX začínal původně se 42 vlaky týdně, teď jezdí už jen čtyřikrát týdně. To nenasvědčuje příliš velkému růstu. “Největším problémem soukromých železničních dopravců jsou vysoké investice,“ uvedl list.

 

Tagy HKX
Žádné komentáře